SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konyaspor taraftarından suç duyurusu

Torku Konyaspor'un Nalçacılılar Taraftarlar Derneği, Kasımpaşa maçında Türkiye Futbol Federasyonu temsilcilerinden, tribünlerle ilgili raporu hazırlayan Mahmut Kayhan hakkında, 'İftira, gerçeği aykırı beyanda bulunma ve görevi kötüye kullanma' suçundan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Güncellenme: 18:51, 13/05/2016
Konyaspor taraftarından suç duyurusu

Torku Konyaspor, geçen pazartesi günü kendi sahasında Kasımpaşa’yı 2-0 mağlup etti. PFDK’nın (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu), o maç hakkında federasyonun tribünlerle ilgili sorumlu temsilcisi Mahmut Kayhan’ın hazırladığı raporun ardından ‘çirkin ve kötü tezahürat’tan kulübe 100 bin lira para cezası, kuzey kale arkası tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının da bloke edilmesi kararını verdi. Bunun üzerine kulüp, cezaya itiraz için Tahkim Kurulu’na başvurdu.

Nalçacılar Taraftarlar Derneği de bugün kalabalık bir grupla Konya Adliyesi’ne giderek tribünlerle ilgili raporu hazırlayan federasyon temsilcisi Mahmut Kayhan hakkında ‘İftira gerçeği aykırı beyanda bulunma ve görevi kötüye kullanma’ suçundan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dernek adına suç duyurusunda bulunan dernek Başkanı İbrahim Orgunmat, “Mahmut Kayhan, Kasımpaşa maçında, kale arkası kuzey tribünün, küfür ettiğine dair gerçeğe aykırı beyanda bulunmuştur. Bundan dolayı PFDK tarafından gelecek iç saha maçımızda kuzey tribünün kapatılması cezası verilmiştir. Sezon başında 8 bin kombine bilet satmış gerek Türkiye’de gereksi uluslararası alanda ‘Sevgi ve Hoşgörü Şehri’ olarak bahsettirmiş olan grubumuz hem Konya’nın hem de milli maçlardan dolayı Türkiye’nin gururu olmuştur. Türkiye’de yıllardır hissedilemeyen milli taraftar olgusunu yakalayan taraftarımız bugünlerde ise küfür edildiğine dair çirkin gerçeği yansıtmayan iftiraya maruz kalmıştır” dedi.