SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak’ın sahibi olduğu giyim firması Corentte’nin İlkbahar-Yaz koleksiyonu için düzenlediği geleneksel partiye katılan Başkan Fikret Orman Siyah Beyazlı takımı takip eden basın mensupları ile sohbet etti.

Osmanlıspor maçında alınacak 1 puan ile gelecek şampiyonluktan, takımın durumuna, transfer politikalarından, Mario Gomez’e ve yönetimsel çalışmalara kadar bir çok konuda açıklamalar yapan Fikret Orman, kazanılacak olan şampiyonlukta herkesin payı olduğunu söyledi.

 

“ALMANYA MİLLİ TAKIMI’NIN SANTRAFORUNU ALMADIK”

Başkan Fikret Orman takımda kalıp kalmayacağı merakla beklenen Mario Gomez için ”Gomez ile ilgili çok haber çıkıyor ama inanın daha kendisiyle konuşmadım. Sadece şunu söyleyebilirim; burası Beşiktaş ve Beşiktaş gideni değil, buradan giden Beşiktaş’ı özler.Biz sezon başında Almanya Milli Takımı’nın santraforunu almadık Almanya Milli Takımı’na santrafor verdik” ifadelerini kullandı.

 

“EN GÜZEL UYKUMU ÇEKECEĞİM”

Neredeyse haftalardır doğru düzgün uyumadığını söyleyerek sohbete başlayan Fikret Orman ”Belki de aylardır doğru düzgün uyumuyorum. Her gün sabahın köründe kalkıp stada gittim .Bu stadı bir an evvel bitirelim, bu sezon açalım diye uğraştım. Stadın bitmesi, açılış için yaptığımız olağan üstü hazırlıklar ve yoğun çalışmalar, maçların stresi derken uykuyu unuttuk. Çoğu zaman 3.5- 4 saatlik uykuyla dolaştım. Ama geldiğimiz noktada görüyoruz ki hepsine değdi. Pazar akşamı da inşallah şampiyonluğumuzu ilan etmeyi ümit ediyorum. İşte o zaman en güzel uykumu o gece çekeceğim” dedi.

 

”STADI NİYE AÇTIN DİYENLER…”

Bu süreçte en çok ağrına giden konunun stadın açılması aşamasında yapılan olumsuz eleştiriler olduğunu belirten Fikret Orman ”Stadın açılmasından bir hafta evvel Kasımpaşa maçını kaybettik hemen eleştiriler yağmur gibi geldi. Sanki benim yüzümden kaybetmişiz, stadı açmasak bunlar olmayacakmış gibi eleştirmeye başladılar. O zaman bu çok ağrıma gitmişti. Şimdi ise aynı kişiler diyorlar ki ”iyi ki de stat açılmış, orada şampiyon olacağız, şampiyonluk kutlayacağız.’ En kötüsü de işte bu gündeme göre konuşanlar. Kitap yazacağım demiştim ama daha yazmama çok var. Her şeyi biriktiriyorum. Yazdığım zaman hepsi olacak o kitapta.’ ‘diye konuştu.

 

”DÖRT YIL ÖNCE KİMSE İNANMIYORDU”

Göreve geldikleri zaman kendilerine inanmayan çok büyük bir kesimin olduğunu anlatan Fikret Orman ”4 yılda geldiğimiz nokta belli. Biz ilk Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla göreve geldiğimizde ‘yapamazlar, borçları ödeyemezler, stadı inşaa edemezler, kaçarlar’ diye çok konuşan oldu. Şimdiki durumumuzu o zaman yazıp insanların önüne koysak ‘ dört yıl sonra böyle olacak’ deseydik kimse inanmaz sadece güler geçerdi .Ama işte sizler görüyorsunuz, herkes görüyor ve bu da bana, yönetici arkadaşlarıma büyük bir keyif veriyor. Bu keyif başarmanın keyfidir.” şeklinde konuştu.

 

”OĞUZHAN’A DEĞER BİÇEMİYORUZ”

Oğuzhan’a gelen teklifleri şimdiye kadar geri çevirdiklerini dile getiren Fikret Orman”Biz oyuncu satmayı düşünmüyoruz. Zaten hedefimizi Şampiyonlar Ligi’nde başarı olarak koymuşsak elimizdeki iyi oyuncuları niye satalım. Aksine kadroya daha da takviyeler yapacağız, daha da güçlendireceğiz Oğuzhan da en çok teklif gelen oyuncularımızdan birisi. Hepsini geri çevirdik .Oğuzhan için belirlediğimiz ‘bu rakam olursa illa satarız’ diye düşündüğümüz bir rakam yok, değer biçemiyoruz çünkü. Ben Oğuzhan’ın Avrupa’nın sıradan takımlarına gitmesini istemem ve zaten izin de vermem. Biz Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız bizden daha alt klas bir takıma niye gönderelim. Ama Avrupa’nın bildiğimiz çok üst düzey bir takımından teklif alırsa gitmesi için yardım bile ederim. Avrupa’da oynayacaksa herkesin bildiği üst düzey bir kaç takım var onlarda oynasın yoksa sıradan takımlara göndermeyiz” dedi.

 

”BOYKO GİTMEYECEK”

Başkan Fikret Orman son olarak Boyko ve Atiba ile ilgili olarak ”Boyko bizim takıma çok geç katıldı ve adaptasyon süresini henüz aşamadı. O geldiğinde maçlar başlamıştı. Önümüzdeki sezon çok iyi olacağına inanıyorum, çünkü çok çok iyi bir kaleci. Göndereceğimiz yönünde çıkan haberler tamamen asılsız. Atiba içinse Allah nazardan saklasın diyorum. Böyle bir mükemmeliyet ben çok az gördüm. O’nun da esasında böyle bir futbol kariyeri Beşiktaş’tan önce yok gibi. Hem Atiba hem Beşiktaş birbirine çok muhteşem bir uyum sağladı. Futbolcunun oynadığı takıma uyumu çok önemli” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:10:37,