SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hazırlıklar başladı!

Futbolun kalbi yazın Fransa'da atacak! Ülkede güvenlik en üst seviyeye çıkarken taraftarların da maçları izleyeceği meydanlar kurulmaya başladı.

Güncellenme: 19:35, 13/05/2016
Hazırlıklar başladı!

Fransa’da 10 Haziran – 10 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi Avrupa’da hazırlıklar şimdiden başladı. Karşılaşmaları izlemek için kent meydanlarında ‘Public Viewing’ ismi altında dev ekranlar kuruluyor.

Almanya’nın Freiburg kentinde bulunan eğlence parkı Europa-Park, turnuvanın sonuna kadar tüm karşılaşmaları açık havada dev ekranda gösterime sunacak.

Ev sahibi Fransa ise Eyfel Kulesi’nin yakınındaki Parc Champ de Mars meydanında 90 bin kişilik ‘Public Viewing’ projesi çalışmalarına başladı. Eyfel Kulesi’nin yakınında 130 bin metrekare alanda kurulacak ‘Public Viewing’ projesi için yoğun güvenlik önlemi alınıyor. Fransa’da son iki yılda yaşanan terör saldırıları nedeniyle maçları izlemek isteyenler polis kontrolünden geçecek. Fransa’da turnuva boyunca karşılaşmaların yapılacağı Paris, Lyon, Toulouse, Bordeaux, Nice, Lens, Lille, Marseille, Saint Etienne kentlerinde 15 bin takviye güvenlik güçleri görev alacak.

Turnuvaya katılan 24 milli takımın kaldıkları kamp ve antrenman yerleri kamera ve güvenlik güçlerinin denetiminde olacak. Fransa adeta alarma geçti. Sınırlarda ve ülke içinde yoğun denetimlerin yaşanacağı, turnuvanın başlamasına 3 hafta kala şimdiden kendini göstermeye başladı. Denetimler, sınırlar başta olmakla havaalanı ve garlarda şimdiden yoğunlaştı. Açık havada halk arasında eğlenceye dönüşen ‘Public Viewing’ gösterilerinde UEFA ve Fransa Telecom arasında olan yayın haklarının dikkate alınması için organizatörler uyarıldı.

Yayınlanma Tarihi:19:34,