SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal yeni yıldızlarını Türkiye’den seçecek

İngiltere'nin köklü kulüplerinden ve ünlü Fransız teknik adam Arsene Wenger'in takımı Arsenal, yeni yıldızlarını Türkiye’den seçme kararı aldı.

Güncellenme: 13:47, 13/05/2016
Arsenal yeni yıldızlarını Türkiye’den seçecek

Arsene Wenger takibinde ve yönetimindeki geniş teknik ekip kadrosuyla Türkiye’de de bir futbol eğitimi verme kararı aldı. Dünya futbolunun altyapı devlerinden biri olarak gösterilen Arsenal Kulübü, artık Türkiye'de de olma kararı aldı. Kuveyt'ten Amerika Birleşik Devletleri'ne kadar 22 farklı ülkede futbol okulu olan Premier Lig Kulübü Arsenal, 23. okulunu da İstanbul'da açıyor. Arsenal, futbol okullarının sayısını 24 ile sınırlandıracak ve bu organizasyonun içinde Türkiye de yer alacak.

Arsenal, sektöre yatırım yapan yeni Türk Şirketi Futbol Union ile işbirliğine gitti. İstanbul'un her iki yakasında da modern sahalarda eğitim verilecek. Avrupa Kıtası'nda Sütlüce'de yer alan Beyoğlu Stadyumu, Asya Kıtası'nda da Ümraniye'de bulunan Futbol Park Tesisleri'nde tüm hazırlıklar tamamlandı. Arsenal özel yetkilisini Türkiye'ye göndererek çalışmaları onayladı ve tescilledi.

Arsenal Soccer School Türkiye'de toplamda 1000 öğrenciye eğitim verilecek. Arsenal altyapısının profesyonel eğitmenleri Türkiye'ye de gelerek tüm çalışmaları takip edecek. Arsenal'in altyapı sistemi bire bir uygulanacak. Belli dönemlerde İngiltere'de yapılacak kamplarda Türk öğrenciler de yer alarak organize edilen turnuvalarda yeteneklerini sergileyebilecek.

Arsenal Teknik direktörü Arsene Wenger, Arsenal Soccer Schools'un birinci sorumlusu. Her şey Fransız teknik adamın yönetiminde ve takibinde olacak. Arsenal’da forma giyen Türk asıllı ve Almanya Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Mesut Özil’in de önümüzdeki günlerde okulu ziyaret ederek deneyimlerini öğrencilerle paylaşacağı açıklandı.

KAYITLAR BAŞLADI, TOP BAŞI 28 MAYIS CUMARTESİ

Arsenal Soccer Schools Türkiye'de ilk kayıt fırsatlarından yararlanan veliler, çocuklarını bu ayrıcalıklı dünyanın üyesi yaptılar.

Kayıt fırsatları halen devam ederken 28 Mayıs Cumartesi günü İstanbul'un her iki yakasındaki sahalarda da çalışmalar resmen başlayacak.

Arsenal Soccer School Türkiye'nin farkı, futbol eğitimini İngilizce desteğiyle vermesi olacak. Aynı zamanda beslenme uzmanı Doktor Aydın Duygu'nun takibinde eğitim sunulacak. Ayrıca bugün birçok profesyonel kulüpte bile olmayan psikolojik performans danışmanlığının da bulunacağı Arsenal Soccer School Türkiye'de bu uygulamanın fark oluşturacağı da iddia ediliyor. Arsenal Soccer School Türkiye’de yine alanında uzman geniş teknik direktör kadrosunun da yer alacağı verilecek hizmetlerle farkındalık oluşturulacağı da belirtiliyor.

ARSENE WENGER TÜRK YETENEKLERE DE GÜVENİYOR

Arsenal Soccer School faaliyetleri ile bir çok oyuncu ürettiklerini belirten Fransız teknik direktör Arsene Wenger, Arsenal Soccer School Türkiye’den de umutlu olduğunu söyledi.

Arsenal efsanesiyle ve sürekliliği ile adını duyuran Wenger, “Arsenal olarak, yaratıcı, eğlenceli, yetenekli futbolcular yetiştirmek ve takım ruhunu ortaya koymak isteriz. Bu yönümüzle de kendimizle gurur duyuyoruz. Arsenal Soccer Schools programı minik oyuncuların gelişimini ve tam potansiyeline ulaşmasını sağlar. Kapsamlı eğitim programlarıyla oyunculara rehberlik ederek, yıllar içinde birçok dünya çapında oyuncu ürettik. Arsenal olarak bu yönümüzle de mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.