SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alp Yalman Galatasaray’a geri dönüyor!

Galatasaray'da futbol şubesinin belirsizliği ve yönetimde hiçbir ismin şubeye yakın olmaması üzerine başkan Dursun Özbek, eski başkanlardan Alp Yalman ile Sportif A.Ş.'de yönetici olması için anlaştı.

Güncellenme: 14:02, 13/05/2016
Alp Yalman Galatasaray’a geri dönüyor!

Galatasaray’da uzun yıllar yöneticilik ve 1990-96 yılları arasında 6 yıl başkanlık yapan Alp Yalman, Sportif A.Ş’de Akil Adam olarak görev yapacak ve başkan Dursun Özbek ile kardeşi Mehmet Özbek’e danışmanlık yapacak. Galatasaray’da genç bir yönetici iken Faruk Süren’le beraber 1986 yılında Jupp Derwall’i getirerek Sarı Kırmızılı kulübün tarihini değiştiren isimlerin başında gelen Alp Yalman’ın Galatasaraylı eski futbolcularla ve futbol dünyası ile çok sıkı ilişkilerini hala yakından sürdürdüğü biliniyor. Alp Yalman, Ünal Aysal’ın başkanlığı bırakmasının ardından yapılan olağanüstü seçimde başkan adayı olmuş ancak seçimi Duygun Yarsuvat’a kaybetmişti.

Dursun Özbek bu hamlesiyle futbol şubesini Alp Yalman’a teslim ederken, böylece seçim baskılarına karşı koyacağı ve gelecek sezon için Alp Yalman ile birlikte yol haritası belirledikleri öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:13:05,