SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor 5-6 takviye yapacak

Akhisar Belediyespor, gelecek sezonun kadro planlamasını yaptı. Buna göre takım 5-6 transfer yapılacak. Aynı sayıda oyuncu gönderilecek.

Güncellenme: 15:39, 13/05/2016
Akhisar Belediyespor 5-6 takviye yapacak

Spor Toto Süper Lig’de sezonun son iç saha maçında pazar günü Galatasaray’ı konuk edecek Akhisar Belediyespor’da önümüzdeki sezonun planlamasına başlayan yönetim kadroyu büyük ölçüde koruyup, 5-6 takviye yapmayı düşünüyor.

Bazı oyuncuların sözleşmesinin sona erdiğini, bazı futbolcuların da gelecek sezon başka kulüplerle anlaştığı yolunda haberler okuduklarını söyleyen teknik direktör Cihat Arslan, “İskelet kadroyu muhafaza edip, nokta transferlerle takımı güçlendirmek istiyoruz. 5-6 takviye yaparken aynı sayıda oyuncuyla da yollarımızı ayıracağız” diye konuştu.

Temaslara başladıklarını ve ilk anda bir yabancı oyuncuyla büyük ölçüde anlaştıklarını dile getiren teknik adam, “Dış transferde bir sürpriz yapacağız. Futbolcunun kendisiyle el sıkıştık ancak kulübüyle bazı sorunları var. Şu anda yüzde 50 Akhisar’da diyebiliriz. Problemlerini çözdüğü zaman kamuoyu ile paylaşacağız. Bu ismin dışında da bazı görüşmelerimiz fakat henüz olgunlaşmadı” ifadesini kullandı.

Galatasaray’ı yenip taraftarlara galibiyetle veda etmek istediklerini sözlerine ekleyen Arslan, bu maçta alınacak üç puanın ilk 5 yarışında da büyük önem taşıdığını vurguladı.