SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarihi fırsat

12 Mayıs 2016

Beşiktaş için sezonun son maçı Osmanlıspor karşılaşması olacak gibi, olmalı. Bunun bilinci içinde olan bir takım görüyorumben. Ama futbolun 90 dakika olduğunu ve oynamadan da maç kazanılmadığını unutmamak lazım. Bu bilincin yanında görüştüğüm bazı kişilerin yeni sezon için yapılacaklar listesini önlerine almış ve çalışmaya başlamış olduklarını görüyorum.

Lig şampiyonluğu için TFF'den gelecek rakam+Şampiyonlar Ligi'ne hoş geldin+Kombine+Lisanslı ürün satışı +Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması halinde gelecek rakam= Beşiktaş'ın kurtuluşu. Reçete bu ve bunun için takımın önünde sadece ve sadece iki doksan dakika kaldı. Beşiktaş'ın gerçek anlamda kurtuluş reçetesini, zor günlerde maddi karşılığı olan başarılı organizasyonlarla ve tam manası ile bitmemiş olmasına rağmen takımı sezon içinde Vodafone Arena'ya getirme kararı ile kara çukurdan kurtaran Başkan Fikret Orman ve ekibi yönetecek. Hali hazırdaki kadronun ihtiyaçları belli. Kaleci, iki stoper ve Gomez giderse yerine bir forvet. Gerisi hikaye olur, yalan olur.

Bu sezon kazanılan şampiyonluğun 1 değil 100 karı var. Galatasaray mali borç içinde ne yapacağını bilmez bir hal içinde kötü bir sezonu geride bırakmışken, Fenerbahçe yine, yeni, yeniden bir şampiyonluğu daha sezonun son haftalarında kaybetmişken bu fırsatı Beşiktaş yönetimi çok çok iyi değerlendirmeli. Gelecek sezon için Beşiktaş'ın önünde çok iyi bir motivasyon aracı da var üstelik. 3. yıldız takabilme ihtimali. Seri şampiyonlukların başlangıcı olabilecek bir şampiyonluk. Tabii iyi yönetilirse! Bence Sayın Orman ve ekibi bunu yapabilecek durumda. Haydi hayırlısı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek