SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluğa ulaşmasına rağmen toplam 3 milyon TL’yi bulan transfer alacakları ödenmeyen Manisaspor’da futbolcular, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurdu.

Avukatları kanalıyla kulübe ihtarname gönderen Berk, Nuri, Savaş, Barbaros, Erdi, Timur, Metin, Bahattin, Onur, Mertan, Hasan Ahmet, Sercan ve Ozan 1 ay içinde paralarını alamadıkları takdirde sözleşmelerini tek taraflı fesih hakkını elde edecekler.

TANER TAŞKIN İNADI

Bu arada Başkan Abdullah Mergen, takımın şampiyon olmasının hemen ardından çok yıprandığını ve mevcut yapı içinde göreve devam etmek istemediğini söyleyerek istifa eden teknik direktör Taner Taşkın’ın peşine bırakmıyor.

Kongrede yeniden aday olacağını ve PTT 1’inci Lig’de Taner Taşkın’la çalışmak istediğini dile getiren Başkan Mergen, bu talebini tecrübeli teknik adama da iletti. Ancak Taşkın’ın Mergen’le çalışmaya sıcak bakmadığı bildirildi.

HAYATİ DOLMAN KOLLARI SIVADI

Manisaspor’da camianın büyük bölümü erkene çekilmesini istemesine rağmen, kongreyi haziran sonu, temmuz başında yapmayı planlayan Başkan Abdullah Mergen’in rakipleri artıyor.

Adaylar arasında Mehmet Güzgülü, Servet Bedir ve Hakan Kadayıfçılar’ın ismi geçerken, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, kentin tanınmış iş adamı Hayati Dolman’ın liste hazırlığı içinde olduğu öğrenildi. Daha önce de Manisaspor’da yöneticilik yapan Dolman, Ticaret Odası üyelerinin desteğini alarak camiayı kucaklayan, partiler üstü bir ekiple göreve geleceği belirtildi.

Hayati Dolman’ın bu konudaki kararını Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le görüştükten sonra netleştireceği kaydedildi.