SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor taraftarına destek çağrısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sezonun son maçında tribünlerin tıklım tıklım doldurularak muhteşem bir görüntü sergilenmesi ve böylece Kayserispor'a özlediği taraftar desteğinin verilmesi gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 11:40, 12/05/2016
Kayserispor taraftarına destek çağrısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mustafa Çelik, 14 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00’da oynanacak olan Kayserispor – Sivasspor maçının Kayserispor’un geleceği açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Kayserispor’un Süper Lig’de kalacağından endişesi bulunmadığını ve takımın son iki haftada başarılı neticeler alacağına yürekten inandığını belirten Başkan Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Takımımızın ligde kalacağına yürekten inanıyorum ve aksi bir durum olacağına dair zerrece endişe duymuyorum; ama buna rağmen Medicana Sivasspor maçı takımın geleceği açısından çok önemli. Eğer Kayseri halkı sezon boyunca gerekli desteği veremediği Kayserispor’a son maçında özlenen desteği sağlarsa kulübün geleceğe yönelik şevkini de artırır. Tıklım tıklım dolu tribünler takımı başarıya taşıyacak kaliteli transferleri de beraberinde getirir. Kayseri halkı çok daha başarılı ve üst sıraları zorlayan bir Kayserispor istiyorsa bunun gereğini yapılmalıdır diye düşünüyorum. Kayserispor bu şehrin en önemli değerlerinden birisi. Bu takımın Kayseri’ye Kayseri’nin de bu takıma ihtiyacı var. Ligdeki en önemli maçlarından birisine çıkacak olan Kayserispor’u bugün değilse ne zaman destekleyeceğiz? Futbolu seven taraftarlarımız başta olmak üzere tüm halkımızı hafta sonu takımımızın yanında olmaya davet ediyorum.”

PASOLİG KARTI OLANLARA RAYLI SİSTEM ÜCRETSİZ

Taraftarın daha rahat maça gitmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşımla ilgili karar aldıklarını da belirten Başkan Mustafa Çelik, maç öncesi ve sonrasında Pasolig Kartı olanlara raylı sistemin ücretsiz olacağını da bildirdi.