SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Junior Masters Turnuvası için Fransa’ya gidiyor

Beşiktaş’ın U13 Futbol Takımı, 13-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek ve 23 ülkeden takımın katıldığı Volkswagen Junior Masters Turnuvası’nda Türkiye’yi temsil etmek için Fransa’ya gidiyor.

Güncellenme: 17:59, 12/05/2016
Beşiktaş, Junior Masters Turnuvası için Fransa’ya gidiyor

Yavru Kartallar Volkswagen Junior Masters Dünya Şampiyonluğu için Fransa'ya uçuyor. Beşiktaş'ın U13 Futbol Takımı, 13-16 Mayıs arasında düzenlenecek ve 23 ülkeden takımın katıldığı Volkswagen Junior Masters Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil etmek için Fransa'ya gidiyor.

Volkswagen AG'nin 1999 yılından bu yana iki yılda bir olarak uluslararası düzeyde düzenlediği ve Türkiye'nin de 2007 yılında dahil olduğu Volkswagen Junior Masters finallerinde mücadele edecek BJK U13 takımı şampiyonluğu istiyor.

BJK U13 takımı, Volkswagen Binek Araç'ın geçtiğimiz yıl 23 Nisan'da, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Altınordu'nun minik takımları arasında düzenlediği turnuvada şampiyon olmuş ve Volkswagen Junior Masters'ın bu yıl Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen dünya finallerine gitme hakkını elde etmişti.

Bu yıl 22 ülkeden 10-12 yaş arasında 300 sporcunun katılımıyla düzenlenecek turnuva Fransız Milli Takımı'nın da kamp yeri olan ve onlarca yıldız sporcuyu yetiştiren dünyaca ünlü Clairefontaine Futbol Akademisi'nin sahalarında gerçekleşecek.

TÜRKİYE BİR KEZ ŞAMPİYON OLMUŞTU

Volkswagen'in dünya genelinde gerçekleştirdiği ve 13 yaş altı futbol takımlarının katıldığı Volkswagen Junior Masters Cup, bu yaş grubundaki dünyanın en büyük turnuvası.

Ülke yerel seçmelerinin ardından, UEFA Avrupa Kupası veya FIFA Dünya Kupası finalleri öncesi, ev sahibi ülkelerde düzenlenen Volkswagen Junior Masters Cup, iki yılda bir gerçekleşiyor.

İlk kez 2007 yılında davet edilen Doğuş Otomotiv-Volkswagen Binek Araç, o tarihten bu yana, çocuklara sporun birlik ve beraberlik olduğu mesajını vermek amacıyla 23 Nisan'da Türkiye seçmelerini gerçekleştiriyor. 2014 yılında Roma'da düzenlenen Dünya Finalleri'nde Beşiktaş, finale yükselmişti. Önceki yıllarda Fenerbahçe, Buca Sosyal Hizmetler, Trabzonspor da turnuvada Türkiye'yi temsil etmişti. Fenerbahçe, 2007 yılında Güney Afrika'da düzenlenen turnuvada, şampiyon olmuştu.