SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş için bir kupadan fazlası

Feda sezonundan bu günlere kadar gelen Beşiktaş, mali rahatlama, moral, tecrübe farkı ve önemli takviyeyle seri şampiyonluklar yaşamak istiyor.

Güncellenme: 11:14, 12/05/2016
Beşiktaş için bir kupadan fazlası

Şampiyonluğa bir adım uzaklıktaki Beşiktaş için bu sezonun önemi çok büyük. Yönetim, camia ve futbolcular, mutlu sona kilitlenmiş durumda. Bunun nedeni ise sadece 2009'dan beri süren şampiyonluk özleminin sona ermesi değil… Beşiktaş’ta herkes bu sezon kazanılacak kupanın yeni bir zincirleme başarının ilk halkası olacağına inanıyor. Yöneticiler, “Bu sezon şampiyon olursak, gelecek yıllarda lige ambargo koyabiliriz” diyor. Bu hedef de aslında içi boş bir rüya değil…

 

BEŞİKTAŞ’IN PLANI BELLİ

Feda sezonundan bu günlere gelen Beşiktaş’ta plan belli. Oğuzhan, Olcay, Gökhan Töre, Kerim ve Cenk gibi parçaları ekleyerek büyüyen siyah-beyazlı kadro, Atiba, Sosa, Quaresma ve Gomez gibi yabancılarla güçlü hale geldi. Bu sezonki şampiyonlukla tecrübe kazanacak isimlere, Şampiyonlar Ligi'nden gelecek mali güçle yeni yıldızlar eklenecek. Vodafone Arena'nın katkısıyla 90'lardaki üçlemeyi yinelemek zor olmayacak.

Yayınlanma Tarihi:10:03,