SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay alacaklı çıktı

Altay'da alacaklarını tahsil etmek için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kanalıyla kulübe ihtarname gönderen Bedri Can, yönetimin yaptığı hesapta borçlu çıktı.

Güncellenme: 13:45, 12/05/2016
Altay alacaklı çıktı

Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Altay’da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kanalıyla 52 bin 800 TL talep eden Bedri Can’ın geçen sezondan 17 bin TL cezası bulunduğunu, ayrıca bu sezon mazeret göstermeden son maçta oynamadığı için ceza aldığını belirten Başkan Cihangir Marmara, “İç saha yenilgileri ve gördüğü kartlara verilen cezalar hesaplandığında Bedri Can bize 1200 lira borçlu çıkıyor” diye konuştu.

TFF’ye başvuran Kaleci Burak’ın da son 3 antrenmanla birlikte, son maça çıkmadığını hatırlatan Başkan Marmara, “Burak alacağını 62 bin TL hesaplamış. Ancak cezalar düşüldüğünde bu rakam 30 bin TL civarına iniyor. Federasyona ve iki oyuncuya ihtarname yolladık” dedi.

Sözleşmeleri 2017’de sona erecek Burak’a 21 Mayıs’a kadar, Bedri Can’a ise 4 Haziran’a kadar ödeme yapılmazsa iki futbolcu tek taraflı fesih hakkı kazanacak. Taraftlar arasında anlaşma sağlanmazsa haklı olanı Uyuşmazlık Çözüm Kurulu belirleyecek.