SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda Ekrem Memnun’un olmadığı dönemde başantrenör olarak görev yapan Aziz Akkaya, federasyondaki altyapı sorumlusu görevinin yanı sıra A Milli Takım yardımcı antrenörü olarak görev alacak. Akkaya, federasyonla 3 senelik bir kontratları olduklarını ve Ekrem Memnun ile bir plan ve program içinde çalıştıklarını dile getirdi.

2016 Rio Olimpiyatları için hazırlıklarını sürdüren A Milli Kadın Basketbol Takımı ile ilgili bilgiler veren Akkaya, ”Fenerbahçeli oyuncular final oynadıkları için 1 hafta ara vermiştik. Onlar pazartesi günü katılacaklar. Şu andaki kampı ön kamp olarak düşünüyoruz. Yani sezonu erken bitiren oyuncular form tutsunlar iye buraya almıştık. Asıl pazar akşamından itibaren başlıyoruz. 4 haftalık ciddi bir sürecimiz var bu süreç içerisinde olimpiyatlara hazırlanacağız. Tabii ki amacımız elemeleri geçmekten ziyade olimpiyatlara gidip madalya almak” dedi.

”OLİMPİYAT ELEMELERİNİN ÇOK KOLAY OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Hedeflerinin önce elemeleri geçmek olduğunu dile getiren Akkaya, ”Elemeleri geçmeden olimpiyatları oynayamayacaksın, öncelikli amacımız elemeleri geçmek bunun için çalışacağız. Konsantreyiz ve ona göre çalışacağız. Herkes çok rahat bir şekilde geçilebileceğini düşünüyor. Çok rahat olacağını düşünmüyoruz. Sonuçta herkes olimpiyat elemesi oynuyor, bir yatırım yapıyor o yüzden de çok kolay olacağını düşünmüyoruz” diye konuştu.

”EKREM MEMNUN İLE PLAN VE PROGRAM DAHİLİNDEYİZ”

Ekrem Memnun ile 1 sene önce plan ve program dahilinde başladıklarını hatırlatan Akkaya, ”Bizim planımız 3 sene gibi bir programdı hatta 3 senelik bir kontratımız da var federasyonla. Ekrem hoca kulüple çalıştığı için konsantrasyon olmadan geldi biz de burada çalıştık, tekrar devam ediyoruz. Plan dahilindeyiz yani” dedi.