SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’da kayyum tehlikesi!

PTT 1. Lig'den küme düşen Karşıyaka'da sular durulmuyor. Hafta sonunda yapılacak olağanüstü kongrenin ertelenmesi halinde genel kurulda yine başkan adayı çıkmaz ise kulübün kayyuma teslim edilmesi gündemde.

Güncellenme: 15:31, 11/05/2016
Karşıyaka’da kayyum tehlikesi!

PTT 1. Lig’de küme düşen Karşıyaka’nın hafta sonunda yapılacak olağanüstü kongresinin ertelenmesi halinde yeniden toplanacak genel kurulunda da yine başkan adayı çıkmaması halinde kulübün kayyuma teslim edilmesinin gündeme gelebileceği bildirildi.

 

Kulübün tüzüğüne göre başkan adaylar, listelerini kongreden 1 gün önce divan kuruluna vermek zorunda. Cuma akşamına kadar Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral’a adaylık başvurusu gelmezse, genel kurul cumartesi günü toplanacak ancak pazar günü yapılması gereken seçim ertelenecek. Bu durumda 15 gün içinde yeniden kongre tarihi belirlenecek ve mevcut yönetim seçime kadar göreve devam edecek.

 

Ancak kesinlikle görevi sürdürmeyeceğini açıklayan Başkan Fatih Diniz’in cumaya kadar başka aday çıkmazsa istifa etmeyi düşündüğü öğrenildi. Aday çıkmaz, başkan da istifa ederse ikinci kongreye kadar, yönetim yetkisi kongre divanına geçecek. Ancak 2’nci genel kurulda da aday bulunmazsa, kulübün kayyuma teslim edilmesi gündeme gelebilecek.

Transfer yasaklısı durumundaki Karşıyaka yönetim kurulu oluşturamazsa ay sonunda sözleşmeleri bitecek tecrübeli futbolcularını da kaybedebilecek, elinde yalnızca genç oyuncuları kalabileceği bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:15:13,