SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ve futbolcular Zeki Yıldırım, Danilo Sousa Campos ile Jean Makoun, Muratpaşa Spor Lisesi'nin daveti üzerine Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'ndaki söyleşiye katıldı.

Başkan Gültekin Gencer, Samuel Eto'o transferi gündeme geldiğinde kendileriyle dalga geçildiğini belirterek, “Fotoğraf çektirebilirseniz büyük başarı dediler, Eto'o'yu getirdik. Passoliginizde Antalyaspor arması olması bizim için büyük bir enerji. Şehrimizin takımını tutup gereğini yerine getirmemiz lazım. Bizim getiremeyeceğimiz oyuncu yok.” diye konuştu.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ve futbolcular Zeki Yıldırım, Danilo Sousa Campos ile Jean Makoun, Muratpaşa Spor Lisesi'nin daveti üzerine Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndaki söyleşiye katıldı. Salona alkışlar eşliğinde giren futbolcular ve Başkan Gencer'e öğrenciler sevgi gösterilerinde bulundu.

“HASTANE ÖNÜNDE ELİNDE SİGARA İLE BEKLEYEN SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BENİ DAHA ÇOK ÜZDÜ”

Konuşmasına geçen ay falezlerden düşerek yaşamını yitiren Antalyaspor'un U 19 Takımı futbolcusu 17 yaşındaki Mesut Sarıkaya'yı anarak başlayan Gültekin Gencer, futbolcularını kaybetmenin üzüntüsünün yanı sıra hastane önünde ellerinde sigarayla bekleyen spor lisesi öğrencilerinin kötü görüntüsünün kendisini bir kat daha üzdüğünü söyledi.

Sporda başarının, bir yerlere gelebilmenin çok çalışmak ve bazı gereksinimleri yerine getirmekten geçtiğini belirten Başkan Gencer, “Spor lisesinde okuyorsanız karşılığını vermeniz gerekir. Bizler yönetici olarak kalıbımız geniş olabilir. Bize bakmayın biz bu futbolcuların aldıkları başarısızlıklar neticesinde stresten oluyoruz. Ne olursa olsun her şeyden önce spor demek, sağlık demek en fazla dikkat etmesi ve örnek olması gereken lise spor lisesidir.” diyerek şakayla karışık öğrencileri uyardı.

“ANTALYASPOR FUTBOL ŞEHRİ OLMA YOLUNDA”

Göreve geldiklerinde kentin bir futbol şehri olmaktan çok uzaklaştığını hatırlatan Başkan Gencer, yapılan transfer çalışmaları sayesinde artık İstanbul takımlarını rahatlıkla yenebilecek bir Antalyaspor olduğunu söyledi. Anadolu takımlarının şampiyonluk hedefi için Passoligin olmazsa olmazlardan olduğuna dikkati çeken Başkan Gencer, şöyle devam etti:

“Şehrimizin takımını tutup gereğini yerine getirmemiz lazım. Passoliginizde Antalyaspor arması olması bizim için büyük bir enerji. Herkesin tuttuğu şehir dışında bir İstanbul takımı vardır. Şimdi İstanbul'da yaşayanların tuttuğu takım haricinde ikinci takımı Antalyaspor olmaya başladı. Bizim için en büyük sevinç ve gurur bu. Biz 1200 seyirci ortalamasıyla takımı teslim aldık, şu anda 50 binlere ulaşmış bir passolig sayımız var. Türkiye sıralamasında 7'nci takımız. Ama yetersiz, Konya 100 bin oldu. 2.5 milyon nüfuslu bir Antalya neden 100 bini geçmesin.”

Yıldız transferlere verilen önem kadar alt yapıya verilen önemi de aktaran ve yeni tesis için katkı sağlayanlara teşekkür eden Başkan Gencer, Antalyaspor alt yapısından yetişen Zeki Yıldırım'ı gençlere örnek gösterdi.

“ETO'O'NUN MİLONA'DAN AYAKKABISINI ALIRSINIZ DEDİLER”

Söyleşinin devamında öğrenciler Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ve futbolculara sorular sordu. Yıldız transferlerin devamı gelecek mi? sorusu üzerine Başkan Gencer konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İspanya da bir Akdeniz ülkesi. Sevilla da bir Akdeniz şehri. Sevilla ile ne farkımız var. Yılda 2 bin takım ve 13 milyon turist Antalya'ya geliyor. Antalya her bakımdan üstün. Ama bu yıl Sevilla 4'üncü kez UEFA Kupası'nda final oynayacak. Tek eksiğimiz futboldaki başarı. Bunu yapabilmek için kuracağımız kadrolar önemli.

Samuel Eto'o'yu almaya giderken bizle dalga geçtiler. ‘Milano'da mağazadan ayakkabısını alırsınız’ dediler. ‘Fotoğraf çektirebilirseniz büyük başarı’ dediler. Her şeyi söylediler. Gittiğimiz uçakla da Samuel Eto'o'yu aldık, Antalya'ya geldik. Eto'o gelince yıldızlar gelmeye başladı. Takım arkadaşı Jean Makoun geldi. Dnipro'yla ilişkiyi kestikten sonra Almanya'da hava limanında Uzakdoğu'ya giderken Danilo'nun uçak biletini değiştirip Antalya'ya getirdik.

Bütün arkadaşlarımızın tek isteği Antalyaspor'un şampiyonluğa oynaması, bunun için önümüzde hiç bir neden yok. Yapılacak takviyelerle Antalya’nın şampiyonluğa oynayan bir şehir haline gelmesi lazım. Yeter ki şehir istesin bizim getiremeyeceğimiz oyuncu yok.”

Söyleşinin ardından öğrenciler ve futbolcular hatıra fotoğrafı çekinirken, Başkan Gültekin Gencer'e çiçek takdim edildi.