SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin İtalyan forveti Gigi Datome, “Obradovic gibi mükemmel bir antrenörle ve muhteşem taraftar desteğiyle büyük hedefler peşinde koşmak inanılmaz bir duygu. Onun oyuncusu olduğum için çok şanslıyım” dedi

‘NBA'E ALIŞMAK DAHA ZORDU' “Açıkçası NBA'e alışmak benim için daha zordu. Türkiye'ye adapte olurken hiç zorluk yaşamadım. İstanbul'da yabancılık çekmiyorum. 10 yıl İtalya'da forma giydim ve Euroleague'de de oynadım. Tabii ki burada takım arkadaşlarım ve coachumuz Zeljko Obradovic'in de bana çok yardımı oldu. Herkesin desteğini gördüğümü söyleyebilirim. Ben de her gün daha iyi olmak için çalıştım.”

‘ÇOCUKLARA ÖRNEK OLMALIYIZ' “Örnek sporcu olduğumu düşündüğünüze mutlu oldum. Çok büyük bir ligde oynuyoruz. Euroleague'de de oynuyoruz ve bizi büyükler kadar çocukların da çok izlediğini düşünüyorum. Hepimiz çocukların birer kahramanlarıyız. Daha doğrusu onlar bizi böyle görüyor. Ve bizim de onlara örnek olmamız gerekiyor. İtalya Milli Takımı'nın da kaptanıyım. Tabii ki iyi performans göstermeliyiz. Sahada kazanmak için mücadele etmeliyiz. Ama aynı zamanda çocuklara iyi bir sporcu nasıl olmalı bunu da göstermeliyiz. Bu hayatımızın bir parçası. Böyle olmalıyız.”

‘OBRADOVİC ÖĞRETMEN GİBİ' “Obradovic bir lider, öğretmen ve işine aşık olan, büyük bir tutkuyla bağlı olan bir coach. Herkesin onu çok iyi dinlediğinde çok büyük oyuncu olma konusunda aşama kaydettiğine inanıyorum. Ve tabii ki Obradovic sadece kazandığı zaman mutlu olan bir insan. Kariyerinde kazandığı hiçbir şeyin şans eseri olmadığını herkes biliyor. Kazanmaya giden yolu çok iyi biliyor. Ben de onun oyuncusu olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum.”

‘KUPAYI BERLİN'DE KALDIRACAĞIZ' “Tabii ki Berlin'de en büyük hedefimiz oraya gidip kupayı kazanmak. Şu ana kadar yaptıklarımızın üzerine koyup daha iyisini başarabileceğimize yürekten inanıyoruz. Taraftarlarımızın, şu ana kadar elde ettiğimiz başarıda büyük payı olduğunu düşünüyorum. Bundan sonrasında da onların desteğini hissedeceğiz. Bize her yerde büyük destek veriyorlar. Bana da büyük sevgi gösteriyorlar ve bu da beni ayrıca memnun ediyor. Umarım biz de onlara bunun karşılığını Final-Four'da kupayı kaldırarak veririz.”

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:14:22,