SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu’nun 19 yaşındaki futbolcusu Cengiz Ünder’in, Süper Lig kulüplerinden Medipol Başakşehir’le prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi. U19 Milli Takımı’nda da forma giyen genç oyuncunun sezon biter bitmez resmi imzayı atacağını öne sürüldü.

Medipol Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı’nın kadrosunda görmek istediği bildirilen Cengiz, bu sezon ligde 6 kez rakip fileleri sarstı. Bucaspor’da futbola başlayıp, Altınordu’da profesyonel olan oyuncuyla Trabzonspor’un da ilgilendiği ifade edildi.

Başkan Seyit Mehmet Özkan, “Cengiz’i Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından izleyen kulüpler de var. 12 yaşından beri bizimle. Onda Hagi’nin pırıltısı var. İddia ediyorum 25 yaşına geldiğinde Türkiye’de tutamazlar. Kısa mesafede adam geçme, ters top atma gibi birçok meziyeti var. Bir yıl daha bizde oynamasını isterim ancak ciddi bir teklif gelirse değerlendiririz” ifadesini kullanmıştı. Cengiz’in bonservis bedelinin en az 1 milyon Euro olacağı, ayrıca başka kulübe transferinden yüzde 30 pay isteneceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:15:40,