SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlılar, bitime iki hafta kala önemli bir avantajın sahibi oldu. Puan farkının 6'ya çıkmasıyla Beşiktaşlı taraftarlar Başakşehir'in Fenerbahçe galibiyetini çılgınca kutladı. Köyiçi'nde şampiyonluk şarkıları söylendi. Ne de olsa kalan iki haftada alınacak 1 puan bile Kara Kartal'ı 14. kez şampiyon yapacaktı.

Ancak bir isim hedefinden geri adım atmadı. Teknik Direktör Şenol Güneş, çizdiği 82 puan hedefinin altına düşmeyeceğini gösterdi.

Fenerbahçe’nin yenilgisi sonrası kendisini arayıp kutlayan yönetici ve futbolculara Güneş'in mesajı netti. “Önemli bir avantaj kazandık” diyen kurt hoca sözlerini şöyle sürdürdü: “İki maçımız daha var. Osmanlı ve Konyaspor zor rakipler. En ufak bir ciddiyetsizliği kaldıracak durumda değiliz. Kutlamaları sezon sonuna bırakmalıyız. İki maçı da kazanıp 82 puanla mutlu sona ulaşmalıyız. Daha azı bize yetmez.”

Peki, Şenol Güneş neden 82 puanı hedefliyor? Güneş, Beşiktaş'ın son yıllardaki en yüksek puana ulaşmasını istiyor. 2005-06'da G.Saray 83 puanla ipi göğüslemişti. Daha sonra şike soruşturmasına neden olan 2010-11 sezonunda Güneş'in Trabzon'u 82 puan toplamış ancak F.Bahçe'ye averajla geçilmişti. Kurt hoca yine bordo-mavililerle 1995-96'da 82 puan almış ancak F.Bahçe 84'le mutlu sona ulaşmıştı.

Yayınlanma Tarihi:09:03,