SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in bitimine 2 hafta kala en yakın rakibi Fenerbahçe’nin 6 puan önünde yer alan Beşiktaş, bu hafta oynayacağı Osmanlıspor maçından 1 puan alması halinde şampiyonluğunu ilan edecek.

Beşiktaş Yönetimi’nin bu ihtimali göz önünde bulundurarak, şampiyonluk kupasının pazar günü oynanacak maçtan önce Vodafone Arane’ya getirilmesini istediği söylenmişti, Başkan Fikret Orman bunu yalanlayarak, “Bu konuda her hangi bir talebimiz yok. Osmanlıspor maçından bir puan almamız ya da Fenerbahçe’nin kendi maçında puan kaybetmesi durukmunda şampiyon olacağız ama bu henüz gerçekleşmedi. Bu yüzden kupa Vodafone Arena’ya gelmeyecek” dedi.

Başkan Orman, eğer şampiyon olurlarsa da Torku Konyaspor maçı için Konya’ya günü birlik gidip geleceklerini, şampiyonluk kutlamalarını da 19 Mayıs 2016 Perşembe yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

“KEŞKE ADAYLAR ÇIKSAYDI”

Beşiktaş’ta yaklaşan seçimde tek başkan adayı olmasını da değerlendiren Orman; “Seçimin demokratik olmasını, adayların çıkmasını isterdim. Fikret Orman olmanın avantajları da var dezavantajları da var. Camiamız Beşiktaş yönetimine ve bana güven gösterdi. En büyük hatalar kendinizi kuvvetli gördüğünüz zamanlarda yapılırmış bunun bilincindeyiz. Tecrübeli bir kadroyuz. İlk gelen yönetimdeki gibi değiliz. Beşiktaş camiası Fikret Orman ve yönetimini tanıyor. Beşiktaş’ta önemli işler başardığımızı düşünüyoruz” dedi.

Orman’ın listesinde yer alan isimler şöyle;

Asil: Ahmet Nur Çebi, Deniz Atalay, Umut Güner, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Erdal Torunoğulları, Berk Hacıgüzeller, Hüseyin Mican, Ahmet Cihat Kumuşoğlu, Hakan Kalkavan

Yedek: Hakan Özköse, Erdal Karacan, Şafak Ahmut Yazıcıoğlu, Candaş Tolga Işık, Emre Kocadağ

Yayınlanma Tarihi:17:35,