SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altınordu’da Çağlar ve Cengiz’e alkış

Altınordu'nun 5 genç futbolcusuna profesyonel imza attırdığı yemin töreninde, Bundesliga yolcusu Çağlar Söyüncü ile Cengiz Ündey ayakta alkışlandı.

Güncellenme: 19:13, 11/05/2016
Altınordu’da Çağlar ve Cengiz’e alkış

PTT 1. Lig takımlarından Altınordu’da Bundesliga’ya yükselen Freiburg’a transferi için gün sayan A Milli stoper Çağlar Söyüncü ile Süper Lig’den birçok takımın radarında olan Cengiz Ündey, genç futbolcular için düzenlenen yemin törenine katılıp ayakta alkışlandı.

Kırmızı-lacivertlilerin Torbalı’daki tesislerinde düzenlenen törende iki futbolcuyu yanına alarak övgüler yağdıran Başkan Seyit Mehmet Özkan, “Bu iki gencimiz de bu sezon kulübümüzden ayrılacaklar. Yeni takımlarında forma giyecekler. Çağlar, Bundesliga’ya oyuncu verme hayalimi gerçekleştirmemi sağladı. Çok iyi bir futbolcu olacak. Altınordu’da yetişen birçok gence de örnek teşkil edecek” diye konuştu.

Cengiz ile 10 yaşından bu yana, 9 yıldır beraber olduklarını da belirten Özkan, “Kendisine Süper Ligten üç takım talip. Biz de misyonumuz gereği bir üst liglerdeki kulüplere futbolcularımızı vereceğiz. Cengiz de gideceği yeni kulübünde kısa zamanda başarılı olup Avrupaya transferolacaktır. Buna gönülden inanıyoruz. Bugün en mutlu günlerimden birini yaşıyorum” ifadesini kullandı. Genç futbolcular Çağlar ve Cengiz de Altınordu çatısı altında yetişmekten her zaman onur ve gurur duyacaklarını belirterek, “Gideceğimiz kulüplerde de Altınordu’ya yakışan şekilde davranacağız ve başarılı olacağız” dediler.

ieit

5 GENÇ OYUNCU YEMİN ETTİ

Geçen sezon 26 Şubat 2015’te 5 genç futbolcusuna yemin ettirip profesyonel sözleşme imzalayan Altınordu, 5 genç için daha tören düzenledi. Altınordu Futbol Meslek Okulu’nda (AFMO) eğitim gören Murat Aslan, Seydi Kayasoy, İzlem Anıl Balakkız, Alper Kadir Duruk ve Enis Durak, ay-yıldızlı bayrak, Altınordu arması ve futbol topu üzerine yemin ederek profesyonellik süreçlerine start verdi. Gençler, Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın okuduğu metni tekrarlarken, tribündeki aileleri de alkışlarla çocuklarına destek oldu. Törene yönetici Barış Orhunbilge, Teknik Koordinatör Zafer Bilgetay, Genel Kaptan Sedat Gündoğdu, Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, kulübün idari ve teknik kadroları ile B ve A takım bünyesinde bulunan genç oyuncular katıldı.