SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Sepil’den tepki

PTT 1'inci Ligi ekiplerinden Göztepe'nin Başkanı Mehmet Sepil, geçen hafta oynadıkları Multigroup Alanyaspor deplasmanında yaşanan olaylara tepkisini bugün de sürdürdü.

Güncellenme: 14:20, 10/05/2016
Mehmet Sepil’den tepki

Merkezi yönetim, yerel yönetimler ve Futbol Federasyonu’nu sert bir dille eleştiren Başkan Mehmet Sepil, şunları söyledi:

“Maçtan sonra binlerce kişi sahaya girdi, futbolcularımız zor anlar yaşadı, genç kalecimiz Göktuğ’a saldırıda bulunuldu. Şimdi Multigroup Alanyaspor’a nasıl bir ceza çıkacak merak ediyorum. Çünkü biliyorum ki, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da tribünde olduğu için, hakemler ve gözlemciler yaşananlara göz yumacak. Ne yazık ki eşit şartlarda mücadele edemiyoruz. Bizim maçlarımızdaki en küçük olaylarda şahin kesilenler, diğerlerine karşı 4 maymunu oynuyor. Bu kent tek başına kalıyor. Kulüplerimiz çifte standart altında başarılı olmaya çalışıyor.”

Ara transferde anlaştıkları bir futbolcu konusuna da değinen Başkan Mehmet Sepil, “Biz anlaşmamızı yapıyoruz, bir bakanımız çıkıyor, (Falan futbolcuyu şehrimize hediye ettim) diyor. Böyle rekabet olur mu?” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’ne de sitem eden Başkan Sepil, “2 yıldır kulübün başkanıyım. Statlarımıza bir çivi dahi çakılmadı. Hala inşaat başlar diye umut ediyoruz. Ama taraftarımız merak etmesin, stadımız olmadan da Süper Lig’e çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Bu hafta oynayacakları Karabükspor maçını kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Sepil, “Süper Lig yolunda Kardemir Karabükspor’la yarışan Multigroup Alanyaspor’un yöneticileri bizimle ilgili şaibe dedikoduları yapıyor. Onlara sadece büyük kaptanımız Gürsel Aksel’in, (Şanlı formamıza asla ihanet etmedik. Sizlere şerefli bir forma bıraktık) sözünü hatırlatıyorum” diye konuştu.