SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güle güle Pereira…

10 Mayıs 2016

Tarih: 25 Mayıs 2015… Yer: Fatih Terim Stadı… Fenerbahçe, Başakşehir ile oynuyor. Ligin 33. haftası ve F.Bahçe puan kaybederse şampiyon Galatasaray olacak! Mehmet Batdal, 53 ve 62'de iki gol atıyor arka arkaya, sarı-lacivertliler iki gol buluyor ancak… Galatasaray 4'üncü yıldızı takıyor.

Tarih: 9 Mayıs 2016… Yer: Fatih Terim Stadı… Fenerbahçe yine Başakşehir ile oynuyor ve Visca, 60 ile 65'te 2 şok gol atıyor. Bu dakikadan sonra Fenerbahçe bastırıyor ve Van Persie'yle penaltı kaçırıyor. 81'de geçen yıl Diego'nun golü gibi Mehmet Topal'la golü atıyor Fenerbahçe. Sonra… Beşiktaş şampiyon…

Bu hafta herkes Galatasaray-Beşiktaş maçına kilitlenmişti… Derbiydi ne de olsa… Oysa Fenerbahçe'nin İstanbul deplasmanı Beşiktaş'ınkinden daha zor olacaktı ve oldu… Sezon başından bu yana kadro kuramayan, sistem oturtamayan -bir sistemi var mı bilinmez- Portekizli Pereira herhalde bu saatten sonra gelecek yıl planlarını Türkiye'de yapmıyordur diye düşünüyorum. Bu maça dahi çift forvet çıkamayacak kadar korkak bir futbol anlayışının sembolü Pereira, Avrupa'da ve ligde hayal kırıklığını hangi cümlelerle anlatabilir… Biz gerçeği bir kez daha haykıralım:

Ligin en iyi takımı Beşiktaş'tı ve hakkıyla şampiyon oldu. Kimse matematik demesin. İki hafta var ve önümüzde ki hafta şampiyonu selamlayacağız. Sarı-laciverte gönül verenler de Kara Kartal'ı alkışlamalıdır.

Maçın adamı:

Başakşehir kalecisi eski Fenerbahçeli Babacan, bence sezonun en güzel kurtarışlarını yaptı ve maçın kazananı oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek