SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de geçtiğimiz hafta sahasında konuk ettiği Eskişehirspor’la 1-1 berabere kalan Gaziantepspor’da, hafa sonu oynanacak Çaykur Rizespor maçı hazırlıkları devam ediyor.

Celal Doğan Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi konuşan teknik direktör Sergen Yalçın, önemli bir maça hazırladıklarını söyledi. Ligin altındaki takımlarda kıyasıya bir mücadele yaşandığını ifade eden Sergen Yalçın şöyle konuştu:

“Eskişehir maçında kaçan penaltının arkasından çok vahlanacak bir pozisyonda değiliz. Yani o bizim için geride kaldı. Çok zorlu bir 2 haftaya giriyoruz. Aşağıda çok ciddi bir savaş var. Herkesin dahil olduğu bir savaş var. Puan olarak da bir avantajımız var bununda farkındayız. Bu avantajı en iyi şekilde kullanıp bu pozisyondan en kısa sürede çıkmak istiyoruz. İnşallah bu hafta Rize’den istediğimiz bir sonuçla ayrılıp bu bölgenin dışına çıkıp, son maçı rahat bir şekilde oynamak istiyoruz ama son haftaya da kalırsak yapacak bir şey yok. İçeride Antalya ile oynayacağız bizim için final maçı olacak o maçada gereken değeri veriyoruz. Her şeyi biraz da zaman gösterecek. Son maç performansı özellikle takım için gayet olumluydu. Savunma anlamında çok iyiydik. Takım olarak birlikte oynamayı becerdik. Çokta pozisyonumuz var yani 6-7 taneye yakın pozisyonumuz var. Rahat kazanabilirdik ama yapacak bir şey yok. İstediğimiz gibi olmayabiliyor bazı sonuçlar.”