SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Beşiktaş’a yenilerek sezonu derbi galibiyetinden yoksun tamamlayan Galatasaray’da, mali kriz futbolcuları isyan ettirdi.

Yönetim, 5 aydır alacaklarını tahsil edemeyen futbolculara senet verince, kriz su yüzüne çıktı. Habertürk’te yer alan habere göre antrenman boykotunu tartışmaya başlayan futbolcular, yönetimin ödeme planında değişiklik yapmaya itti. Henüz 6 Milyon Euro'yu bulan ödemeler için bir kaynak bulamayan yönetimin, personele de mayıs maaşlarını ödeyemedi.

Bu gelişmelerin ardından erken ödeme için kaynak arayışlarını hızlandıran yönetim, böylece krizin büyümesini önlemeyi düşünüyor.

FUTBOLCULAR TEPKİLİ

Galatasaray’da forma giyen futbolcular, kulübü zor durumda bırakmamak için martta senetler karşılığında UEFA için istenen “Alacağımız yoktur” belgesini imzalayarak, mayısa kadar süre isteyen yönetime anlayış gösterdi. Ancak o tarihten bu yana hiçbir olumlu gelişme yaşanmaması ve alacaklarının ödenmemesine rağmen medyada yer alan yüksek prim vaatleri futbolcuları şaşkına çevirdi. Futbolcular, “Taraftarın önüne atılıyoruz” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.