SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernando Muslera kalıyor

Avrupa devlerinin transferi için sıraya girdiği Fernando Muslera önümüzdeki sezon da takımda kalacağını ifade eden Claudio Taffarel, sarı-kırmızılı taraftarların yüreğine su serpti.

Güncellenme: 09:30, 10/05/2016
Fernando Muslera kalıyor

Galatasaray bir yandan finansal fair-play kriterlerini yerine getirmek için uğraşırken, bir yandan da eldeki kadroyu korumanın derdinde. Bu sezon Avrupa'da mücadele edemeyeceği için istemese de bazı isimlerle yollarını ayırması gerekecek olan sarı-kırmızılılarda en fazla merak edilen konulardan birisi de kaleci FernandoMuslera'nın yeni sezonda takımda kalıp kalmayacağı…

 

“KARARIMI VERMEDİM”

Bu konuda kaleci antrenörü Claudio Taffarel önemli bir bilgi verdi. Kendisinin yeni sezon öncesinde karar vermediğini ifade eden Brezilyalı efsane, öğrencisiMuslera'nın ise kesin olarak yoluna Galatasaray’da devam edeceğini söyledi. Avrupa devlerinin kıskacına giren Uruguaylı eldiven, geçen günlerde sarı-kırmızılılar ile 2 senelik sözleşmesi olduğunu ve kalacağını söylemişti.

 

DERBİNİN YILDIZIYDI

Beşiktaş derbisinde takımının en iyisi olarak dikkat çeken Fernando Muslera yaptığı sayısız kurtarış ile dikkat çekti. 77 dakika boyunca kalesini başarıyla koruyan Uruguaylı eldiven, sezonun en iyi performanslarından birisine imza atmasına karşın mağlubiyete engel olamadı.