SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor: ”Bizi piyon olarak görüyorsunuz”

Bursaspor Kulübü, pazar günü 13.30'da Torku Konyaspor'la oynayacakları sezonun iç sahada son karşılaşmasının dün gece aniden cumartesi günü saat 16.00'ya alınmasına tepki gösterdi.

Güncellenme: 11:19, 10/05/2016
Bursaspor: ”Bizi piyon olarak görüyorsunuz”

Basın Sözcüsü Suat Paçacı, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gecenin bir yarısı federasyonun sitesinden öğreniyoruz ki, Konyaspor’la pazar günü oynamamız gereken maç, cumartesi gününe alınmış. Bursaspor’u arayan soran yok. Cumartesi günü Osmanlıspor maçını oynadıktan sonra teknik heyetimiz takıma 2 gün izin vermiş, niye, çünkü Torku Konyaspor maçı pazar günü oynanacak diye. Cumartesi oynanacağını bilse izni 2 gün değil, 1 güne indirirdi. Bir gün eksik çalışmanın bedelini kim ödeyecek şimdi. Ligde kalma mücadelelerini cumartesiye, Avrupa Kupası hedefi olan takımların maçlarını pazara almışlar. Bizim düşme ihtimalimiz mi var? Üstelik Torku Konyaspor da 3’üncülüğü garantilemiş.”

BURSA İŞÇİ ŞEHRİ

Passolig dahil, neredeyse bütün uygulamaların sanki tribünlerin boş kalması için yapılıyor gibi olduğunu öne süren Suat Paçacı, şöyle devam etti:

“Yıllardır bas bas bağırıyoruz, ey federasyon, Bursa işçi şehri. Cumartesi gününe maç koymak, Bursaspor taraftarına maça gelmeme demektir. Takımını işinden eşinden önde tutan bu insanlar ne yapsın şimdi? İşten mi kaçsın, işten mi kovulsun. Bu insanlar, haftalıklarını heba edip aç mı kalsın? Bursa’nın hassasiyetleri bu kadar mı, kimsenin umurunda değil. Bu oyunun şahına sesleniyorum; bizi piyon olarak görüyorsunuz, bu belli. Ama piyon, gün gelir son kareye gider vezir olur, mat eder.”