SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O hakem hakkında olay iddia

Spor yazarları Fenerbahçe'nin Başakşehir karşısında aldığı yenilgiyi değerlendirdiler.

Başakşehir-Fenerbahçe maçından sonra spor yazarları köşelerinde sert yazılar kaleme aldılar. İşte onlardan öne çıkanlar...
Aytunç Erkin: Sezon başından bu yana kadro kuramayan, sistem oturtamayan -bir sistemi var mı bilinmez- Portekizli Pereira herhalde bu saatten sonra gelecek yıl planlarını Türkiye’de yapmıyordur diye düşünüyorum. Bu maça dahi çift forvet çıkamayacak kadar korkak bir futbol anlayışının sembolü Pereira, Avrupa’da ve ligde hayal kırıklığını hangi cümlelerle anlatabilir… (Sözcü)
Mustafa Kanarya: 70 milyon Euro’luk yatırımın karşılığı bu olmamalıydı. Krizler yönetilemedi, en kritik maçlar kazanılamadı. Birilerinin bunun faturasını ödemesi gerekiyor. Bu fatura sadece Pereira’ya kesilmemeli… (Sözcü)
Erman Toroğlu: Bir gün bir tanesi oynayacak, maç kazanacaklar. Takım oyunu derseniz, arabın yalellisi. Aslında F.Bahçe'nin kadrosuna baktığınızda bu takım akıllı bir teknik direktörün elinde olsa lig bitmeden 5 hafta önce şampiyonluğunu ilan ederdi. Şimdi ne oldu? Önümüzdeki hafta Vodafone Arena'da lig bitebilir. (Sabah)
Erman Toroğlu: Tüccar, kuvvetliden yana olur. Bakınız, maçı yazacağım bana Aydınus maçı yazdırmıyor. Kendimi Başakşehirli teknik heyet veya futbolcuların yerine koyuyorum, isyan ediyorum. Onlar için isyan ediyorum. Eğer bu tarz hakemlik yapacaksanız, yapmayın defolun gidin.
Ahmet Çakar: Terraneo'ya birçok şeyi teslim ettikten sonra hala kamuoyunca bilinmeyen bir nedenle kovulması, Vitor Pereira'nın getirilmesi, Van Persie gibi ahı gitmiş, vahı kalmış bir eski yıldıza milyon Euro'ların verilmesi hangi felsefenin ürünüdür. Konuşacak çok şey var. (Sabah)
Ahmet Çakar: Fenerbahçe'nin sadece kötü futbolunu eleştirmiyoruz. Aynı zamanda vurdum duymaz mücadelesi, sorumluluk mücadelesi zayıflamış bazı oyuncular ve pek tabii ki bir çok hayati konuda yanlış kararlar vermiş yönetim Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna kan doğradı. (Sabah)
Ahmet Çakar: Dün Fenerbahçe şampiyonluğu kaybetti ve bence Fırat Aydınus da hakemlik kariyerini noktaladı...
Gürcan Bilgiç: Pereira'nın oynattığı oyunu övüp, tek farklı galibiyetler için 'Hücum maç kazandırır, defans şampiyon yapar' diyerek alkış tutanlara da selam olsun. 70 milyon Euro'luk transferin yapıldığı sezonda lige havlu atıldı. Demek ki takımları 'Parayı verdim' diyenler şampiyon yapmıyormuş. (Sabah)
Rıdvan Dilmen: Ligde hak edilmiş bir tablo var. Şu anda bu tablo futbolun adaletli bir oyun olduğunu biz/lere gösteriyor. (Sabah)
Rıdvan Dilmen: 34 haftalık maratonda en iyi futbol oynayan takım lider, yine oynamaya çalışan Fenerbahçe ikinci. Onun dışında dolu dolu bir 32 hafta geçirdik. Fenerbahçe taraftarı için tabii ki kötü bir son oldu ama oyuncular yine ellerinden ne geliyorsa yapmaya çalıştılar. (Sabah)
Rıdvan Dilmen: Güçlü oynayan, istikrarlı oynayan, ağlayan, coşan, sevinen, terleyen Beşiktaş şampiyonluğu bence hak etmişti. Matematiksel olarak olmasa da ben Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutluyorum. (Sabah)
Mustafa Anıklı: Beşiktaş, eğer şampiyonluğa ulaşırsa - ki artık oldu gibi - yatsın kalksın Fenerbahçe'ye dua etsin! Ruhsuz, heyecansız ve bir o kadar da tutuktu sarı-lacivertliler... İlk yarıda öylesine bitkin ve kendine güvensiz bir haldeydiler ki, eminim ki Fenerbahçe'yi tutanlar bile, "Böyle oynayıp şampiyon olacaklarsa hiç olmasınlar daha iyi" demiştir. (Milliyet)
Mustafa Anıklı: Bu maçın ardından hala Fenerbahçe'nin şansı var diyen olabilir mi? Öyle bir delikanlı çıkabilir mi? Pereira bile buna cesaret edemez! Sahi Fenerbahçe Yönetimi, bu saatten sonra Pereira'ya şans verecek mi? Bence onlar da buna cesaret edemez. (Milliyet)
Tayfun Bayındır: Tarihinin en pahalı takımını kuran Aziz Yıldırım yine sükutu hayale uğramaktan kurtulamadı. Bunca yıldır yaşananlardan sonra çok net bir durum tespiti var, Fenerbahçe ne kadar iyi oyuncular transfer etse, ne kadar yüksek paralar harcasa da teknik direktörünü doğru seçmeyince hayal kırıklığı yaşıyor.(Milliyet)
Tayfun Bayındır: Yazık. Gerçekten Fenerbahçe taraftarına ve camiasına yazık. Sokağa saçılmış gibi görünen milyon eurolara yazık. Koskoca Fenerbahçe, tarihinin en pahalı kadrosuyla kazanmak zorunda olduğu bir maçta yerle yeksan oldu. Pereira yakında gider. (Milliyet)
Uğur Meleke (Hürriyet): Tek sakat Markovic iken, kulübede oyunu değiştirebilecek tek bir adamın, Fernandao'nun oturuyor oluşu, kadro mühendisliği hatasının ispatı gibi. Sezon başı gönderilen Sow'la Kuyt kulübede olsalar, sezonun öyküsü farklı olabilirdi...
İlker Yasin: Şampiyonluk, 3-13 Nisan tarihleri arasındaki 10 günde kaybedilen 7 puanla gitmedi. Şampiyonluk, F.Bahçe genlerinde olmayan defansı hücuma tercih eden anlayışta ısrar ve F.Bahçe’yi bir türlü öğrenemeyen hoca yokluğundan gitti. (Hürriyet)
Selçuk Dereli: Karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus, kendisine hiç yakışmayan bir mücadele yönetti. Fenerbahçe'nin 2-0 mağlup duruma düşmesinden sonra düdüklerinde nabza göre şerbet verdi. (Sözcü)
Yazarlar Başakşehir-Fenerbahçe mücadelesi sonrasında maçın hakemi Fırat Aydınus ve Fenerbahçe'ye yüklendiler. İşte o yazılardan öne çıkanlar...