SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Birileri bedel ödemeli

10 Mayıs 2016

İNANMAK, başarmanın yarısıdır. Beşiktaş'ın Galatasaray önünde aldığı galibiyet Fenerbahçeli futbolcuların şampiyonluğa olan inancını azaltmış. Başakşehir önünde sergilenen futbol bunun kanıtıydı. Sarılacivertliler ilk 45 dakikada bırakın pozisyon üretmeyi rakip ceza sahasına bile giremedi.

Fenerbahçe'nin coşkusundan, temposundan bahsetmek mümkün değildi. Sarılacivertli ekibin hücumdaki en etkili silahları Alper ve Volkan Şen'i iyi kilitleyen, Nani'ye ayağına her top gelişinde iki kişiyle baskı yapan Başakşehir, Van Persie'nin topla buluşmasını önledi. Fenerbahçe, ikinci yarıda biraz daha tempolu başlasa bile Abdullah Avcı'nın kurduğu tuzağa düştü ve şampiyonluk umutlarını tıpkı geçen sezon olduğu gibi bu yıl da Başakşehir maçında kaybetti.

İki kalecinin performansı da skorda belirleyici oldu. Volkan Demirel'in kalesine gelen ilk 3 tehlikenin 2'si ağlarla buluştu. Birini Josef çizgiden çıkardı. Volkan Babacan ise skor 1-0'ken Fernandao'nun kafa vuruşunu, 2-0'ken de Van Persie'nin şutunu çıkarıp takımını ayakta tuttu. Biri penaltı olmak üzere 9 net kurtarış yaptı.

Beşiktaş'a şampiyonluk için 1 puan yeterli olacak ve büyük ihtimalle siyahbeyazlılar Osmanlı maçında tur atacak.

Fenerbahçe'de ise birilerinin şapkayı önüne alıp düşünmesinin zamanı geldi. 70 milyon Euro'luk yatırımın karşılığı bu olmamalıydı. Krizler yönetilemedi, en kritik maçlar kazanılamadı. Birilerinin bunun faturasını ödemesi gerekiyor. Bu fatura sadece Pereira'ya kesilmemeli…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek