SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumartesi günü mali kongre yapacak olan Siyah-beyazlılar, bir gün sonra olağan seçimli genel kurulu gerçekleştirecek ve aynı günün akşamında Osmanlıspor ile şampiyonluk maçına çıkacak

KATILIM AZ OLABİLİR

Tek başkan adayı olarak Fikret Orman’ın katılacağı seçimli genel kurulun, şampiyonluk maçının olduğu güne denk gelmesiyle kongreye az sayıda katılımın olması bekleniyor.

YENİ LİSTE İÇİN SON GÜN YARIN

Başkan Fikret Orman, hafta sonunda yapılacak seçim için çalışmalarına devam ederken son listeyi yarın akşam Divan Kurulu Başkanlığı’na verecek. Tamamen şampiyonluğa odaklandığını belirterek yeni yönetim kurulu hakkında çok fazla konuşmayan ve isimleri söylemeyen Orman’ın listesi hemen hemen belli gibi.

5 İSİMLE YOLLAR AYRILIYOR

Şu anki yönetim kurulundan 5 isim ile yollarını ayırmayı düşünen Fikret Orman’ın yarın sunacağı son listede 5 yeni isme yer vermesi bekleniyor. Mevcut yönetimden Melih Sami Esen, Faik Akdil, Mete Vardar, Berkan Gocay ve Yalçın Kaya Yılmaz’ın yeni yönetimde yer alması beklenmiyor.

İŞTE MUHTEMEL YENİ KABİNE

Bununla birlikte Fikret Orman’ın yola devam edeceği kesin olan isimlerin Ahmet Nur Çebi, Erdal Torunoğulları, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Umut Güner, Deniz Atalay, Emre Kocadağ, Ahmet Kavalcı ve Hakan Özköse olduğu öğrenilirken, Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetici Erdal Karacan’ın listede olup olmayacağı henüz netleşmedi.

Başkan Fikret Orman’ın yeni yönetime alacağı kesin olan üç isim Hüseyin Mican, Berk Hacıgüzeller ve Şafak Yazıcıoğlu. Bunun dışında kalan iki veya üç isim için henüz son kararını vermeyen Başkan Orman, yarın saat 17.00’de kesinleşmiş listeyi Divan Başkanı Yalçın Karadeniz’e sunacak.

BAŞKANIN EN BÜYÜK BEKLENTİSİ

Beşiktaş’ın yeni yönetimi, seçildiği gün şampiyonluk yaşayan ilk yönetim olarak tarihe geçmeye aday. Fenerbahçe’nin Başakşehir’e 2-1 yenilmesi ile ligin bitimine iki hafta kala puan farkını 6’ya çıkaran Beşiktaş, Osmanlıspor’dan bir puan alması halinde bile şampiyonluğunu ilan edecek.

Aynı gün seçimli genel kurul yapacak olan Siyah-beyazlılarda tek aday olan Fikret Orman ve yeni yönetim kurulu üyeleri seçimin hemen ardından Vodafone Arena Stadı’na geçecek ve heyecanla Osmanlıspor maçının sonucunu bekleyecek. Pazar günü şampiyonluğun ilan edileceğine garanti gözüyle bakılan Beşiktaş’ın yeni yönetimi, çok büyük bir aksilik olmaz ise seçildiği gün şampiyonluk yaşayan yönetim olarak tarihe geçecek.