SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk Telekom Arena’da gergin derbi

Türk Telekom Arena'da oynanan Galatasary - Beşiktaş maçında Gomez - Podolski, Tosic - Emre ve Quaresma - Linnes tartışmaları, diğer futbolcular tarafından güçlükle engellendi.

Güncellenme: 08:43, 09/05/2016
Türk Telekom Arena’da gergin derbi

İki ezeli rakip Galatasaray ile Beşiktaş arasında dün akşam Türk Telekom Arena'da oynanan kritik karşılaşma, son derece gergin bir ortamda geçti. Aslan ve Kartal'ın oyuncuları, gereğinden fazla sert bir futbol sergilerken, tansiyon her geçen dakika tavan yaptı. İlk yarının başlarında iki takımın Alman futbolcuları Lukas Podolski ile Mario Gomez birbirlerine girdiler. İki futbolcu stresten birbiriyle itişirken, daha sonra araya giren futbolcular ikiliyi ayırdı.

 

GIRTLAK GIRTLAĞA GELDİLER

Karşılaşmadaki gerginlik sadece Podolski – Gomez olayıyla sınırlı kalmadı. Daha sonra bir pozisyonda Tosic ile Emre Çolak arasında ortam yeniden alevlendi. İki oyuncu birbiriyle itişirken araya bir anda Sabri Sarıoğlu girdi. Tosiç ile ‘gırtlak gırtlağa' geldiler. Bu kez de diğer oyuncular araya girip iki oyuncuyu ayırdı. Daha sonra da Quaresma, kendisine sert giren Martin Linnes'in üzerine yürüdü. Araya giren Olcay, Q17'yi güçlükle sakinleştirdi.