SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den radikal karar

TFF, gelecek sezon Spor Toto Süper Lig'de görev yapacak hakemler ile ilgili flaş bir karar aldı. Karara göre hakem sayısı neredeyse yarı yarıya azalacak.

Güncellenme: 14:43, 09/05/2016
TFF’den radikal karar

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni sezon ile ilgili hakem sayısında azalmaya gidilmesine karar verdi. Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun daha önce sinyalini verdiği değişikliğe göre Spor Toto Süper Lig’de önümüzdeki sezon sadece 22 hakem görev yapacak. Ligde bu sezon tam 39 profesyonel hakem görev yapıyordu. Ayrıca yeni sezonda çizgi hakemleri de tarihe karışacak ve 2016-2017 sezonu itibariyle 5. ve 6. hakem görevlendirilmeyecek.

 

TFF ve MHK yetkililerinin aralarında yaptıkları görüşmeler sonrasında alınan karar, 2016-2017 sezonunda görev yapacak profesyonel hakem sayısının neredeyse yarı yarıya azaltılması anlamına geliyor.  Bilindiği üzere MHK, sezon boyunca gerçekleşen hakem hataları nedeniyle sert eleştirilere maruz kalmış, Müftüoğlu da Deniz Ateş Bitnel’in Galatasaray – Trabzonspor maçındaki yönetimi sonrasında düzenlediği basın toplantısında radikal kararlar alınacağı açıklanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:14:18,