SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tankut: “Hakemler baskı altında”

PTT 1'nci Ligi'nde Süper Lig'e çıkma mücadelesi veren Kardemir Karabükspor'un Başkanı Ferudun Tankut, "Sezon başından beri görülen hakem hatalarını, hakemlerimize baskı ve yanlış yönlendirme olarak değerlendiriyoruz" dedi.

Güncellenme: 16:34, 09/05/2016
Tankut: “Hakemler baskı altında”

Ligde 1 puan gerisinde bulunduğu Multigroup Alanyaspor ile Süper Lig’e çıkmak için mücadele eden Kardemir Karabükspor’un Başkanı Tankut, kulübün internet sitesinde bir açıklama yaptı. Başkan Tankut, açıklamasında şu iddialarda bulundu:

“Multigroup Alanyaspor-Göztepe maçında hakem, Göztepe’nin nizami golünün vermedi. Tüm insiyatifini ev sahibi takım lehine kullandı. Oynanmamış süreyi abartarak maçı 5 dakika uzatıp bitime 30 saniye kala ofsayta rağmen Multigroup Alanyaspor’a 3 puanı getiren golü verdi. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tribünde, maç sonu da soyunma odasında futbol tabiriyle üçlü çektiriyor. Yine Alanyalı olan MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun sık sık hakemlerimiz genç, hata yapabilir kelimelerinin arkasına sığınmaları, futbolu yakından takip etmeyenleri kandırıyor olabilir ama futbolun içerisinde 22 yılını vermiş olan bizleri kandıramaz. Bu hafta Giresunspor-Multigroup Alanyaspor maçı var. Giresunspor’un ilk 6 mücadelesi, Multigroup Alanyaspor’un ilk 2 mücadelesi olacak. Göztepe-Kardemir Karabükspor maçı da var. Maçları hangi gün hangi saatlerde oynatacaksınız. Sakın daha fazla sabrımızı denemeye çalışmayın. Dışişleri Bakanımız Türkiye Cumhuriyeti bakanıdır. Her ile ve ilçeye ayni mesafede ve ayni şefkat duyguları içerisindedir. MHK’de bütün futbol takımlarıma eşit mesafede olmalı. Sezon başındanberi onurlu mücadelemize devam ediyoruz. Hiçbir haram puanı bulunmamaktadır, bulunmayacaktır.”