SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Suat Kaya istedi diye kongre olmaz”

Bucaspor Basın Sözcüsü Sait Demir, teknik direktör Suat Kaya'nın göreve devam etmek için yönetimin olağanüstü genel kurula gidip güçlenmesi şartına sert tepki gösterdi.

Güncellenme: 11:30, 09/05/2016
“Suat Kaya istedi diye kongre olmaz”

Suat Kaya’nın kulübün çalışan bir elemanı olduğunu ifade eden Sait Demir, yaptığı açıklamada, “Suat Kaya istedi diye yönetim kongre kararı almaz. Burası yapboz tahtası değil. Kaya’nın camia ile ne hukuku var ki böyle bir talepte bulunuyor? Bizim, Bucaspor’un başarılı olması dışında bir gayemiz yok. Bu yönetim, kulübe delikli kuruş bile girmezken ekonomimizi düzlüğe çıkarmak için uğraşıyor” dedi.

Olaganüstü genel kurula ancak güçlü bir aday çıkarsa gidilebileceğini ifade eden Sait Demir, “Kulübü bizden iyi yönetecek birileri varsa adaylığını koysun. Ben de kendilerine destek veririm. O zaman seçim yapılır. Gerçek anlamda kulübün çıkarlarını düşünen, bu yükü kaldıracak, yöneticilik vasıfları kuvvetli olanlara kapımız açık. Aksi halde biz görevimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu arada kongre kararı alınabileceğini söyleyen Başkan Çetin Kayışlı’nın perşembe günü yönetim kurulunu toplayacağı ve geleceğini masaya yatıracağı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:11:29,