SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Motivasyonla bir yere kala

SPORUN her dalında yetenek ve kalite başarı için öncelikli faktör. Baz durumlarda motivasyon kaliteyi zorlar. Galatasaray Beşiktaş derbisinin özeti buydu. Tarihin en kötü sezonlarından birini geçiren Galatasaray dün kılık değiştirmişti sanki. Sezonun en iyi topunu oynadı sarı-kırmızılı ekip.

BEŞİKTAŞ sahaya şampiyon gibi çıktı. Havalı ve kendinden emin gibi görünüyordu. Geçen her dakika Galatasaray'ın hırsı ve maça odaklanışı tüm etkenlerin üstüne çıktı.

BU sezon Arena'da Galatasaray savunmasını en az rahatsız eden rakip durumundaydı Beşiktaş. Havalı görüntüsüne karşın, kırılgan bir psikolojiye ve paniğe yatkın bir stres havası vardı. Galatasaray'ın naif kırılgan orta sahası oyunun hâkimi oldu. Selçuk, Sneijder ve Emre istedikleri gibi top çevirdiler. Oyunu hızlandırıp, yavaşlattılar. Beşiktaş özelikle ilk yarıda Galatasaray'ın sert oyunundan yıldı, kendi sahasına çekildi. Tolga arkadaşlarının geri paslarını savunmaktan bunaldı. İlk yarıda Sosa ve Oğuzhan'ın etkisizliği ev sahibini daha da cesaretlendirdi.

BEŞİKTAŞ 2. yarıya sakin, şuurlu ve atak başladı. Sosa ceza alanı içinde iki net pozisyonu resmen harcadı. Galatasaray yorulunca kontrol Beşiktaş'a geçti. Siyah-beyazlı ekip pozisyonları harcamaya başlarken, Şenol Güneş'in oyuncu değiştirmek için 71 dakika beklemesi anlaşılmazdı. Riekerink Güneş'den önce Sinan Gümüş'ü oyuna sürdü. Şenol Güneş nihayet Cenk hamlesini yaptı ve skor değişti. Cenk öyle getirdi ki, Gomez boş kaleye yuvarladı. Muslera da dünkü formuyla ancak böyle mağlup edilebilirdi.

Sonuçta motivasyonda bir yere kadar. Beşiktaş kalite farkını oyunun 2. yarısında bariz hissettirdi ve hak ettiği bir galibiyet aldı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek