SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’a yakıştı

9 Mayıs 2016

BU sezonun son derbisinde Kartal hedefe bir adım daha yaklaşmak için deplasmanda Galatasaray karşısına çıkıyor. Yönetim ligin başında Vodafone Arena'yı ikinci yarıya yetiştirme hedefini ifşa ederken, her ne hikmetse Beşiktaş çekilen fikstür sonucu ilk yarı tüm derbilerini olmayan evinde oynamak zorunda kaldı! Ligin boyu bu kadar kısalmışken rakibinden bir gün önce oynamak ne derece doğru bir karar, onu da Pazartesi akşamı anlayacağız. Bitişe son iki maç kala şampiyonluğa yarışan takımlar aynı saatte oynamaya başlayacak. Kümede kalma mücadelesi veren takımlar için ise böyle bir uygulama henüz görünmüyorsa da, TFF'nin maç düzenleme icraatları bitmek bilmiyor! Ligin son haftasını her şey belli olmuşçasına öne almak gibi.

Beşiktaş maça artık hiç kimsenin merak etmediği, her zamanki 11'iyle başlarken, Galatasaray ise tüm eksiklerine rağmen, bir haftadır devam eden spekülasyonları yalanlamak istercesine, eksik ama arzulu bir kadroyla oyuna başladı. İlk etkin atak da Yasin ile Galatasaray'dan geldi. Galatasaraylı oyuncular, Arena Stadı'nı dolduran GS taraftarının itici gücüyle, ilk yarıyı istediği sonuçla, golsüz kapayarak soyunma odasına indi. Beşiktaş ise, ilkyarı boyunca yıldızlarını öne çıkaramayıp klasik oyununu oynamaya çalışınca gol sesi veremedi.

İkinci yarı roller değişti. İstekli başlayan Beşiktaş, Sosa ve Gomez'in kaçırdığı gollere rağmen ısrarla Galatasaray'ın üstüne yüklendi. Maç ikinci yarı Beşiktaş ile Muslera arasında oynanmaya başladı. Ligin başından beri Beşiktaş'ı sırtlayan Mario Gomez, Galatasaray'ı taşıyan Muslera'yı yıktı.

Kaldı 2 maç – Osmanlıspor: 15 Mayıs..

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek