SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haftalardır yapılan spekülasyonların boş olduğunu gördük. Anadolu takımları için de üç büyükler için de bu tür şeyler ayıp. Galatasaray takımının ne kadar muhteşem bir mücadele ortaya koyduğunu hep birlikte izledik. İlk yarı Beşiktaş adına çok kötü geçti. Galatasaraylı futbolcuları kutlamak lazım, maçta muhteşem bir performans ve inanılmaz mücadele gösterdiler. Derbiye yakışır şekilde oynadılar. Maçı kazanmak adına her şeylerini ortaya koydular.

CENK GEÇ GİRDİ

İkinci yarıda ise iyi bir Beşiktaş izledik. Önde basan, rakibe sahayı dar eden bir Beşiktaş vardı. Golü atmak için her şeyi yaptılar. Cenk'in girmesiyle de golü buldular. Bana göre Cenk biraz geç kaldı. Maçta yüksek tempo ve kora kor bir mücadele olsa da çok ciddi gol pozisyonları yoktu, Sosa'nın ufak tefek girdikleri dışında. İki takım da çok net pozisyon yakalayamadı. Ancak Tolga'nın kurtardığı gol kırılma anıydı. Sezon başından beri Tolga kardeşimiz eleştiriliyor, bence hak etmiyor bu kadar eleştiriyi. Her türlü kalede sağlam durmaya çalışan, her türlü liderlik yapan bir oyuncu. Bir izleyici ve sporsever olarak ona teşekkür etmeliyiz.

G.SARAY'I KUTLUYORUM

Birçoğumuzun tahmin edeceği gibi Galatasaray ilk yarı çok iyi mücadele etse de ikinci yarıda oyundan düştü. Bu da normaldi. Sarı-kırmızılılar o kadar tempolu oynadılar ki, hedefleri de olmayınca üstünlüğü rakiplerine kaptırdılar. Sonuçta kazanmak zorunda olan taraf daha çok Beşiktaş'tı. Tebrik etmek lazım. Son iki haftaya giriliyor. Yine söylüyorum kazasız belasız güzel bir lig sonu olur inşallah. Beşiktaş çok kritik bir galibiyet aldı ancak son saniyeye kadar bu mücadele sürecektir. Beşiktaş'ın da Fenerbahçe'nin de çok zor maçları var. Yazımın başında belirttiğim gibi Galatasaraylı futbolcuları bir kez daha kutluyorum.