SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hayırlı olsun

9 Mayıs 2016

ŞAMPİYONLUK maçını yazmak bile zorken, çıkıp oynamak ne kadar zordur kim bilir? Dün akşam sahadaki Beşiktaşlı oyuncular bilir. Bildiklerini, bildiğimiz gibi yapacak olmalarını düşünmek, herkesin favorisi olarak sahaya çıkmak üzerlerinde ciddi baskı oluşturmuştu maçtan önce. Galatasaray'ın maça rahat (!) çıkacağını söyleyenlere inat sarı-kırmızılı futbolcular maça değil sanki savaşa çıkıyormuş gibi başladı. Podolski, Sneijder ve Linnes maçın başında Beşiktaşlı oyuncuları resmen dövdü. Karşılarında böylesine hırslı bir rakip bulacağını ummayan Beşiktaş ilk devre boyunca şaşkın kaldı ve rakibini izledi. Bunun sebebi ilk devre için Şenol hocanın Atiba'yı, Sneijder'in başına musallat etmesiydi. Atiba serbest kalmadığı için Beşiktaş top yapamadı. Beşiktaş koskoca bir ilk yarıyı çöpe attı. Ya teknik direktör Şenol Güneş oyuncularına ilk yarı için bekleyin demiş veya Beşiktaşlı futbolcular Galatasaray'ın muhteşem baskısı neticesinde ışık yemiş tilki misali kala kaldı. Yani ilk yarı Beşiktaş Galatasaray, Galatasaray ise Beşiktaş gibi oynadı.

Neyse ki ikinci yarı Beşiktaş özüne döndü. Galatasaray oyundan düşünce sakatlıktan muhteşem dönen Sinan'ı sürdü kenar yönetimi. Ancak Şenol hoca ise 0-0'lık skor kendisine yetiyormuş gibi oyuncu veya sistem değişikliği için yine 70'li dakikaları bekledi. Ha oldu ha olacak diye düşünerek. Şenol hoca sonrasında, sahanın evet kötülerinden

Quaresma'yı ve 70 dakika boyunca ne yaptığını bilmeyen Olcay'ı çıkarttı. Kötü giden her maçta olduğu gibi yıldızlar çıktı sahaya. Demek ki Şenol hoca ilk yarı durun ikinci yarıda oynayın demiş oyuncularına. Dün gece kazanılan 3 puan Beşiktaş'ı şampiyon yapmıştır. Hayırlı olsun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek