SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda Beşiktaş’a nazaran şampiyonluk şansı azalan sarı lacivertliler, zirve yarışını devam ettirirken ikincilikteki yerini garanti altına almış durumda.

Geçtiğimiz senelerde Türkiye ve Avrupa’da büyük başarılara imza atan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı ise bu sene normal sezonu lider tamamladı. Play-off grubunda ise şampiyonluğu Vakıfbank’a kaptıran sarı melekler sezonu ikinci olarak tamamladı. Kadın voleybol takımına göre daha az başarılı sayılan erkek voleybol takımı ise normal sezonu Halkbank’ın ardından ikinci, play-off grubunu ise galibiyet alamadan sonuncu olarak bitirdi.

Futboldan sonra en çok seyirci çeken basketbolda ise sarı lacivertlilerin tam bir hükmü var. Erkeklerde bir maçı eksik Anadolu Efes’in önünde liderlik koltuğunda oturan Erkek Basketbol Takımı, ligde şampiyonluğun en büyük adaylarından. Avrupa’da üst üste ikinci kez Final Four oynayacak Obradovic’in öğrencileri Türkiye’ye en büyük kupayı getirmek için hayli iddialı durumdalar.

Potada kadınların mücadelesinde de sarı lacivertli kulüp zirvede bulunuyor. Normal sezonu lider tamamlayan Fenerbahçe şampiyonluğun en büyük favorisi.

Kupa Fenerbahçe’nin…

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi final serisinde ise sarı-lacivertliler kupayı müzesine getirdi.

Serinin 3. maçında Hatay BŞB’yi 68-66 mağlup eden Fenerbahçe durumu 3-0’a getirerek şampiyon oldu.

Çoğu kulüpte şubesi bulunmayan masa tenisinde hem kadınlar hem de erkeklerde Fenerbahçe takımları zirvedeki yerini kimseye kaptırmadı.

Boks ve Atletizm gibi bir çok bireysel performansta da Fenerbahçeli sporcular sezonu madalya ile kapattılar.