SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Basketbol Takımı ve Galatasaray Odeabank’ın başantrenörü Ergin Ataman önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı-Kırmızılı takımı EuroCup’ta şampiyonluğa taşıyan deneyimli hoca, A Spor yayınında şunları söyledi:

“Yönetim bana sponsor desteğini çekti derse devam etmem mümkün değil. Galatasaray’daki geleceğim 1 aylık süreçte belli olacak. Yabancı oyuncuların sözleşmelerini uzatmamız gerekiyor. Sıfırdan takım kurmak istemiyorum.”

“Böyle bir başarıdan sonra teklif gelmesi normal. Başarılı insanlara teklif gelir. Fakat ben her zaman istikrardan yanayım. Real Madrid’den teklif almadım, bu doğru değil.”

“BAŞKAN OLABİLİRİM”

“Galatasaray’ın 17 bin 123 başkan adayından bir tanesiyim. 10-15 yıl sonra hedefim kulüp başkanlığı olabilir.”

“Kombine fiyatlarını duyunca ben de şaşırdım. Bana da tuhaf geldi. Galatasaray taraftarları, Abdi İpekçi’de Avrupa’nın en ateşli, en iyi atmosferini yaratıyor. Biz kendi ekonomimizi yaratmaya çalışıyoruz. Basketbol olarak, futbolun parasıyla geçinmek istemiyoruz.”

“Fenerbahçe, ülkemizi Euroleague’de temsil ediyor. Gönülden başarı dilemek gerekli. Bu başarılar halkımıza moral veriyor. Fenerbahçe’nin,Euroleague’de CSKA Moskova ile finalde karşılaşacağını düşünüyorum. Fenerbahçe, Euroleague şampiyonu olursa bundan gurur duyarım. Bu başarı hayal değil.Obradovic bugüne dek Avrupa’nın en iyi takımlarıyla, dünya yıldızlarıyla çalıştı. Onunla yarıştığımız için çok mutluyum.”

Yayınlanma Tarihi:18:00,