SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Caner Erkin sırra kadem bastı

Vitor Pereira ile tartışan ve süresiz kadro dışı bırakılan Caner Erkin'in, Fransa'da düzenlenecek Euro 2016 finallerine gitmesi de tehlikede...

Güncellenme: 15:29, 09/05/2016
Caner Erkin sırra kadem bastı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in EURO 2016’daki en önemli kozlarından biri olan Caner Erkin’in kadro dışı bırakılması tecrübeli teknik adamı bir hayli üzmüştü. Caner’in Fenerbahçe’de halen affedilmemesi ve takımla idmanlara çıkamaması tecrübeli oyuncunun Fatih Terim tarafından kadroya alınmasını zorlaştırdı.

 

Sol bekte Caner’in takım arkadaşı Hasan Ali Kaldırım’ın yanı sıra Beşiktaşlı İsmail Köybaşı ile Rizesporlu Eren Albayrak da iyi bir sezon geçiriyor ama hiç biri Caner Erkin tecrübesinde olmadığı için Terim’in planlarını bozuyor. Fatih Terim; futbolun iki yönünü de iyi oynayan ve daha önce hem milli takım hem de Fenerbahçe’de oynadığı final havasındaki kritik maçların sayısının çokluğu nedeniyle Caner Erkin’i kadroda ve hazır görmek istiyor.

 

ÖZEL PROGRAM VERİLECEK

Ancak sezonu erken tamamlayan Caner’in fizik durumu merak konusu… Fenerbahçe Kulübü ile bir bağlantısı kalmayan ve tesislere giremeyen Caner’in antrenman yapıp yapmadığı bilinmiyor. Caner’e olduğu gibi menajeri Batur Altıparmak’a da ulaşılamıyor ve bilgi alınamıyor. Ancak Caner’in özel bir program dahilinde ve bireysel oyuncu antrenörü ile çalıştığı gelen bilgiler arasında…

 

Fatih Terim’in yardımcılarının Caner’e lig biter bitmez ancak özel program vermesi bekleniyor. Terim, Caner’i aday kadroya davet etmeyi düşünüyorsa bu oyuncuya özel program hazırlatacak. Lig biter bitmez Caner de bu çalışmaya mutabık kalacak. Şu anda Fenerbahçe tarafından kadro dışı bırakıldığı için Caner’i tam olarak sahiplenemeyen milli takım heyeti ancak uzaktan kontrol ile futbolcuyu takip ediyor ve Caner’in durumundan sık sık bilgi almaya çalışıyor.

MENAJERİ MILANO’DA

Öte yandan Inter ile anlaştığı öne sürülen Caner Erkin’in transferi için menajeri Batur Altıparmak’ın Milano’ya gittiği ve sözleşmeye son noktayı koyacağı öğrenildi. Altıparmak’ın mental olarak da milli futbolcuyu Fransa’daki Euro 2016’ya hazırlamak adına özel çabalar sarf ettiği ve her konuda yardımcı olduğu belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:12:47,