SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lider Beşiktaş, sezonun son lig derbisinde Galatasaray ile karşılaşıyor. Zirve yarışında Fenerbahçe'nin 3 puan önünde olan Kartal'ın tek amacı maçtan galibiyetle ayrılmak. Teknik Direktör Şenol Güneş ise derbide ezeli rakibi Galatasaray’a ‘hız tuzağı' hazırlıyor.

 

Takıma rakibin açıklarını ve hücum organizasyonlarını ezberleten Şenol Güneş, hücum planını ise ‘hızlı oyna ama geride açık verme' olarak belirledi. Bol paslaşmalı ve yardımlaşmalı oyun tarzını sahaya yansıtmaları halinde maçı koparacaklarını düşünen tecrübeli hoca, Galatasaray’ın hücumda kaptırdığı toplarda geride çok açık verdiğini belirtip defans arkasına atılacak toplarla sonuca gitmeyi düşünüyor.

 

ÜÇLÜYE ÖZEL GÖREV

Beşiktaş’ta bu konuda en büyük görevi Quaresma, Sosa ve Oğuzhan'a veren Güneş, bu üçlünün topu kaptığında Gomez'i defans arkasına kaçırmalarını istiyor. Gomez'in yapacağı koşularda ise Olcay Şahan, hızla hücuma çıkıp forveti destekleyecek sürpriz isim olacak. Şenol Güneş, rakibin hücum silahlarına ise özel önlem almayacak ve alan savunması ile durduracak.