SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray – Beşiktaş maçı öncesi demeç savaşları

Sezonun kaderini belirleyecek Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesinde yöneticiler, açıklamaları ile beklentilerini dile getirdiler.

Mahmut Uslu, Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi açıklamalarıyla gündeme oturmuştu.
Uslu, Kadınlar Voleybol Ligi’nde Galatasaray'ın, VakıfBank karşısında skoru 3-2’ye getirerek Fenerbahçe’nin şampiyonluk umutlarını sürdürmesi sonrasında, “Bu futbol için de geçerli inşallah. Biz de bunu ümit ediyoruz zaten” ifadelerini kullanarak, Galatasaray'ın, sarı-lacivertlileri şampiyon yapabileceğini dile getirmişti.
Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe’ye karşı sert açıklamalarda bulunmuştu.
Çebi, “Son dönemde Fenerbahçe kanadından, sanki Galatasaray maçı bize verecek gibi akla hayale aykırı, saçma sapan bir algı operasyonu yapılıyor. Biz Galatasaray ile yarışsaydık, Fenerbahçe, onların şampiyon olmaması için bize maç mı verecekti?” diyerek sarı-lacivertli kulübe tepkisini dile getirmişti.
Dursun Özbek takımının tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşamasına rağmen derbi öncesinde iddialı ifadeler kullanmıştı.
Özbek, “Her iki takım için de çok önemli bir maç. Beşiktaş için ne kadar önemliyse, bizim için de o derece önemli. Hedeflerimiz var. Hak eden takımın kazanmasını temenni ediyorum. Özellikle de Galatasaray’ın kazanmasını istiyorum” diye konuştu.