SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dışişleri Bakanı ve Vali soyunma odasında

Multigroup Alanyaspor'un Göztepe'yi mağlup ettiği karşılaşma sonrası Antalya temsilcisinin soyunma odasında Dışişleri Bakanı, Antalya Valisi ve Belediye Başkanı'nın da katıldığı büyük sevinç yaşandı.

Güncellenme: 11:33, 08/05/2016
Dışişleri Bakanı ve Vali soyunma odasında

PTT 1. Lig’de oynanan Multigroup Alanyaspor – Göztepe maçı sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte Multigroup Alanyaspor’un soyunma odasına girdi. Bakan Çavuşoğlu, galibiyet sevincini yaşayan futbolculara Menderes Türel’in isteği üzerine ‘üçlü’ diye tabir edilen tezahüratı yaptırdı.

 

Bakan Çavuşoğlu daha sonra Kulüp Başkanı ağabeyi Hasan Çavuşoğlu’ndan bu maçın galibiyet primini 2’ye katlamasını istedi. Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun onaylaması üzerine futbolcular ‘büyük başkan’ diye tezahürat yaptı. Bakan Çavuşoğlu soyunma odasından çıkarken, “Giresun’da da birlikteyiz” dedi.

alanyaspor-iç

“GÜÇ OLDU AMA KAZANDIK”

Multigroup Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, karşılaşma sonrası yaptığı değerlendirmede, Göztepe karşısında zor da olsa kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Şu ana kadar hedefledikleri puan ortalamasını tutturduklarını belirten Kalpar, “Son maçımızdı ve kendi sahamızda mutlak 3 puana ihtiyacımız vardı. Maçın çok zor geçeceğini biliyorduk. Gerçekten de zor geçti. Son saniyede attığımız golle 3 puan aldık. Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Göztepe de gerçekten iyi bir mücadele etti. Onları da kutluyorum. Göztepe’ye yakışacak bir şekilde mücadele ettiler. Güç oldu ama kazandık. Bu 3 puan Alanya taraftarına ve halkına armağan olsun” dedi.

“ZOR DA OLSA KAZANDIK”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını kaydeden Kalpar, Multigroup Alanyaspor’un başına geçtiği gün takımın 6 puanı olduğunu, şu an ise 60 puana ulaştığını vurguladı. Kalpar, şöyle dedi:

“Dolayısıyla her maçı 2 puan üzerinden hesaplamıştık ve onu da tutturduk. Ne olursa olsun bu kadar iyi puan alan bir takım ve oyuncularımı cani gönülden kutluyorum. Bize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başkanımıza ve yönetim kurulumuza da teşekkür ediyorum. Çünkü çok büyük emek sarf ettiler. Taraftarlarımız da her zaman yanımızda oldu. Bize destek verdiler. Onlara da teşekkür ediyorum. Ne şartlarda olursa olsun, ne şekilde olursa olsun Alanyaspor çok heyecan verici bir oyun oynadı. Zor da olsa kazandık.”

 

Yayınlanma Tarihi:11:20,