SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Anneler Günü’ne özel organizasyon

Antalya'da Beşiktaş Futbol Okulu'nun düzenlediği organizasyonda Anneler Günü kutlandı. Sahada anneler mücadele ederken, babalar ve oğulları tribünde destek verdi.

Yeşil sahalar bugün Antalya'da anlamlı bir maça tanıklık etti. Beşiktaş Futbol Okulu, kentte üçüncü şubesini Lara bölgesinde açtı. Açılışın Anneler Günü'ne rastlaması üzerine farklı bir etkinliğe imza atan Beşiktaş Futbol Okulu, çocuklardan önce anneleri sahaya aldı.
Her annenin kendi çocuğunun mevkisinde görev yaptığı maçta ilginç anlar yaşandı. Babalar ellerinde 'Anneler Gününüz Kutlu Olsun' pankartı ile saha kenarında eşlerine destek verirken, oğullar da zaman zaman annelerini isimleri ile çağırarak daha iyi oynamaları yönünde taktik verdi.
Karşılaşma 4-4 berabere sonuçlanırken, maç sonunda annelerin verdiği anlamlı mesaja, babalar da aynı şekilde karşılık verdi. Anneler tek bir ağızdan 'Sporda Şiddete Hayır' diye bağırırken, babalar da 'Kadına Şiddete Hayır' diyerek jest yaptı.
Ardından düzenlenen ödül töreninde minik futbolcular annelerine madalyalarını vererek, Anneler Günü'nü kutladı.
Antalya Beşiktaş Futbol Okulu kurucusu Cenk Doğan, Anneler Gününü bugün daha da anlamlı kılmak istediklerini söyleyerek, "Her zaman anneler saha kenarında çocuklarını izlerdi. Bu kez çocuklar annelerinin mücadelesine tanıklık etti. Hep birlikte çok güzel bir gün geçirdik" dedi.