SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Eskişehirspor ile 1-1 berabere kalan Gaziantepspor’da teknik direktör Sergen Yalçın, kaçan penaltıyı yorumlarken, son iki haftaya da avantajlı girdiklerini söyledi.

Takımla çalışmaya başlayalı henüz 1 hafta olmasına rağmen iyi bir kadroyla sahaya çıktıklarını ve futbolcuların iyi mücadele ettiğini söyleyen Gaziantepspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın şöyle konuştu:

“Bizim için tabi maçın sonucu çok üzücü oldu. Beklemediğimiz bir durun oluştu son dakikada. Bir penaltı kazandık Emre Nefiz ile bütün takım oyuncuları onun atması konusunda birleşti. Oyuncularımızla bunu paylaştık. Chibuike penaltı kullanıcımızdı ama penaltıyı kullanamadık. Atsaydık belki bizim için lig bitmişti. Futbolun içinde bu tür olaylar maalesef hereksin başına gelebiliyor. Kazanamadık ama kazanmaya yakın taraftık. Oyunun tamamında üstün oynayan, kazanmak isteyen, mücadele eden benim oyuncularımdı. Oyunun neredeyse tamamında rakibe gol pozisyonu vermedik. Bu bizim takımın çok motive olduğunu, takım savunmasının çok iyi olduğunu ve oyuncuların iyi konsantre olduğunu çok net olarak gösteriyor. Ancak üretkenlikte sıkıntı yaşadık. Ama o da doğaldır, çünkü bu kadar kısa süreçte, 1 hafta içinde hem iyi savunan, hem de üretken olan bir ekip yaratmak kolay değil. Ben oyuncularımın performansından memnundum. İyi mücadele ettiler, ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Çünkü moral olarak çok aşağıda olan bir takım aldım Pazartesi günü, ama bu maç gerçekten beklediğimiz gibi oldu. Kazanabilirdik ama kaybetmemek de bizim için çok önemliydi. Son dakika penaltısı bizim moralimizi baya bozdu ama futbolun içinde bunlar var.”

Yalçın’ın yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar da şöyle;

“Penaltı olunca şaşırdık. Futbolcular Emre’yi söyledi. Biz de onu seçtik. Şanssızlık yaşadık. Golü atsak bizim için daha rahat olacaktık. 90 dakika boyunca rakibe bir pozisyon vermedik. Oyuncularım çok konsantreydi. İleride biraz sıkıntı yaşadık. Olmadı. Olmadı mı olmuyor! Bizim için en sevindirici olay, oyuncularımın 3-4 günde oyuna konsantre olmaları. İki averajda bizde. Kalan iki maçta avantaj bizde.”

Yayınlanma Tarihi:18:24,