SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ölüdeniz özel sporcular ile canlandı

ÜNLÜ işadamı Sadettin Saran, sosyal yardım projelerine devam ediyor. Söz yazarı ve pop yıldız Sinan Akçıl ile birlikte özel sporcularla Fethiye-Ölüdeniz'de bir araya gelen Sadettin Saran, Saran Group olarak desteklediği yüzme yarışları ile birlikte Ölüdeniz'i canlandırdı.

Güncellenme: 17:30, 07/05/2016
Ölüdeniz özel sporcular ile canlandı

ORKA Otel ve yönetiminden Turgut Torunoğulları, Yavuz Torunoğulları ile Ercan Torunoğulları’nın konaklama ve ulaşımda yardımcı olduğu, Fethiye Ölüdeniz’deki Meri Otel’in kapılarını açtığı özel buluşmada ülkemizde yaşayan down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli sporcular ve yakınları Saran ve Akçıl ile ömür boyu unutamayacakları sıra dışı bir gün yaşadılar.

SADETTİN SARAN VE SİNAN AKÇIL’IN BOYNUNA SARILDILAR

Ülkemizde yaşayan down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli sporcuların yanı sıra Estonya’dan da bir sporcunun misafir olarak katıldığı Özel Sporcular Spor Federasyonu Açık Deniz Yüzme Şampiyonası, Saran Group’un katkılarıyla ilk defa Fethiye – Ölüdeniz’de gerçekleştirilirken, Saran ve Akçıl yanlarında gören özel sporcuların mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Resim çekilmek için sabırsızlananlar, onlara ömrü yettiğince destek sözü veren Sadettin Saran ve Sinan Akçıl’a dokunmak için bile büyük bir heyecan yaşadılar.

SİNAN AKÇIL ÖZEL İNSANLARLA BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEDİ

Sinan Akçıl, anfi tiyatroda toplanan özel insanlarla birlikte şarkı söyledi. Ortalarına giren ünlü söz yazarı ve ses yorumcusu kendisine eşlik eden çocuklarla çok keyifli dakikalar yaşadı.

SADETTİN SARAN SPORCULARLA BİRLİKTE YÜZDÜ

Turnuvanın açılışında Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran sporcularla birlikte Ölüdeniz’de yüzdü. Özel sporcuların hiç birini kırmayarak tekrar tekrar denize atlayan Saran, engelli çocukların çok anlamlı bir gün yaşamasına vesile oldu.

SADETTİN SARAN : “ARTIK ÖLENE KADAR AĞABEYİNİZİM”

Özel sporcular ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmada Sadettin Saran şunları söyledi: “Saran Grup olarak artık ölene kadar ağabeyinizim. Sizler yüzecek ve sesinizi duyurmaya çalışacaksınız, diğerlerinin de biz de yaparız demesine vesile olacaksınız”

SİNAN AKÇIL : “ARTIK HEP YANINIZDAYIM”

Sinan Akçıl verdiği destek ile gönülleri fethederken, yüzme yarışlarının ismini şu şekilde değiştirdi ve şunları söyledi: “Ben ‘Açık kalp yüzme şampiyonası’, ‘güzel kalp yüzme şampiyonası’na hoşgeldiniz demek istiyorum. Kim birinci olursa olsun hepiniz gönüllerin birincisisiniz.”