SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mario Gomez’e süper markaj

Sarı kırmızılılar, dikine oynayıp, ayağa pas yapacak. Beşiktaş’ın merkezden hücum eden ve böyle sonuca giden bir takım olduğuna dikkat çeken Riekerink’in, planı ise Oğuzhan ile Sosa’nın aksiyonlarını kesmek.

Güncellenme: 10:49, 07/05/2016
Mario Gomez’e süper markaj

Galatasaray'da, Beşiktaş derbisi taktiği belirlendi… Avrupa'ya katılım hakkı elde etmek adına lig beşinciliğine odaklanan sarı kırmızılılarda, Teknik Direktör Riekerink, siyah beyazlıları imha analizini oyuncularına da aktardı…

Şampiyonluk yarışında da belirleyici olacak 90 dakikayla ilgili Hollandalı hoca, nasıl oynamaları gerektiğine dair tespitleri futbolcularıyla paylaşırken, öncelikle topa hükmeden tarafın kendileri olması gerektiğini söyledi. Mario Gomez'e özel önlem alacaklarının altını çizen ve Oğuzhan ile Sosa'nın yönettiği pas trafiğini kesmeyi hesaplayan Riekerink'in dev maç planına ve oyuncularıyla paylaştığı Beşiktaş analizine gelin hep birlikte bakalım…

SELÇUK'UN YANINDA, ÇOLAK OYNAYACAK

Hollandalı hoca oyuncularına ilk şu talimatı verdi: “Topa hükmeden Beşiktaş değil, biz olmalıyız. Topun hakimiyeti bizde olmalı. Orta sahada özellikle üstünlüğü ele geçirmeliyiz.“- Riekerink orta saha kurgusunu da topu dikine oynayıp ayağa paslar yapan bir şekilde kurgulayacak. Selçuk İnan'ın yanında Emre Çolak forma giyecek. Hayal kırıklığı yaratan Donk ise yedek soyunacak.- Mario Gomez'in ligin en tehlikeli forveti olduğuna dikkat çeken Riekerink, maç boyunca Alman oyuncu için özel önlem alacak. Denayer ve Hakan Balta, Alman golcüyle birebir ve yakın oynayacak. Adeta ona nefes aldırmayacak. QUARESMA, CAROLE VE KORAY'A EMANET!

Beşiktaş'ın merkezden hücum eden ve bu şekilde sonuca giden bir takım olduğunun altını çizen Riekerink'in, planı ise Oğuzhan ile Sosa'nın aksiyonlarını kesmek. Onların oyunu yönetmesine de maç boyu izin vermemek.- Riekerink, takım savunmasındaki sorunu gidermek ve her iki kanatta da görev alan Quaresma'yı marke etmeleri adına iki bek oyuncusunu da özel olarak uyardı. Carole ve Koray, dikkatle Portekizli starı savunacak.- Takım savunmasındaki handikapları gidermek adına Riekerink, “Beşiktaş maçında takım oyunu ve mücadelesini yüksek tutmalıyız” dedi. Galatasaray oyunu kilitlemek yerine aksine oynayan, hücumu düşünen bir taktikle sahada olacak.

Hürriyet