SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Ali Kaldırım, Caner Erkin’i aratmadı

Kadro dışı kalan Caner Erkin’in yokluğunu hiç aratmayan Hasan Ali, profesyonelliği ve sürekli artan formu ile hem yönetimin, hem de teknik heyetin elini güçlendirdi, adeta gönülleri fethetti.

Güncellenme: 11:28, 07/05/2016
Hasan Ali Kaldırım, Caner Erkin’i aratmadı

Fenerbahçe'de Caner Erkin konusunda yaşanan kriz çok büyümeden kapatıldı, milli oyununun yokluğu neredeyse hiç hissedilmedi. Tam aksine hem hücum hem de savunmada büyük başarı sağlandı. Fenerbahçe'de işlerin bu kadar yolunda gitmesinde Hasan Ali Kaldırım faktörü ön plandaydı.

Hasan Ali'nin profesyonelliği ve artan formu hem yönetimin, hem teknik heyetin elini rahatlattı. Her antrenmanda ekstrasını ortaya koyan ve idman sonralarında fazladan mesai yapan 26 yaşındaki futbolcu adeta tırnaklarıyla kazıyarak bu noktaya geldi.

Sarı-lacivertli yönetim de Hasan Ali'nin bu durumunu büyük takdirle karşıladı. Takım içerisinde oldukça sevilen bir futbolcu olan tecrübeli sol bek, özellikle Vitor Pereira'nın saygısını kazandı.

Çok disiplinli

Hiçbir dönemde çalışmalarını aksatmayan, yedek kalmayı sorun etmeyen ve her zaman disiplinli davranan yıldız futbolcu Portekizli hocanın en güvendiği oyuncuları arasına girdi.

Hep sakin kalan ve sağlam oyun anlayışıyla dikkat çeken başarılı savunmacı, özellikle sezon başında yaptığı bir hareketle gönülleri fethetti. Hem Fenerbahçe hem de Vitor Pereira için sezonun ilk resmi sınavı olan Shakhtar Donetsk maçında iki sağ bek Gökhan ve Şener yokken büyük bir krizi önledi. Bu esnada Portekizli hoca, Hasan Ali'den forma sözü alınca büyük rahatlık yaşayıp, maçı da yenilgisiz kapattı. Bu tarihten itibaren Hasan'a hep farklı bakan Pereira, yönetime yazdığı raporlarında da oyuncusunun profesyonelliğini sürekli gözönüne aldı.

34 maçta forma giydi

Fenerbahçe'nin sol beki Hasan Ali Kaldırım bu sezon 34 maçta forma giydi. Geçtiğimiz sezon sarı-lacivertli forma ile 20 karşılaşmada boy gösteren deneyimli futbolcu bu rakamı çoktan geride bıraktı, daha istikrarlı bir görüntü çizdi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:11:25,