SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ekonomik sorunlar yaşanırsa…”

Galatasaray Odeabank'ın başarılı başantrenörü Ergin Ataman katıldığı televizyon programında, ekonomik sorunların yaşanması halinde ayrılabileceğinin sinyallerini verdi.

Güncellenme: 16:02, 07/05/2016
“Ekonomik sorunlar yaşanırsa…”

Galatasaray Odeabank’ın başarılı başantrenörü Ergin Ataman, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu.

Galatasaray’ın Eurocup şampiyonluğunun baş mimarlarından olan Ergin Ataman, geleceği hakkında sorulan soruya da kafa karıştıran bir cevap verdi.

Beşiktaş’tan ayrılma sürecinde yaşanan ekonomik sorunların benzerinin yaşanması halinde ayrılabileceğinin sinyallerini veren başarılı hoca, ‘Beşiktaş’ta ayrılma süreciniz ile ilgili yaşadığınız benzer sorunlar Galatasaray’da yaşanırsa ayrılmak gibi bir durum söz konusu olabilir mi?’ sorusuna ”Olabilir. Ben hedefleri olan bir antrenörüm. Hedefi olmayan bir takımla yola çıkmak hem sizi hem taraftarınızı memnun etmez” şeklinde cevap verdi.

Hakan Çelik’in ‘Avrupa’dan teklif alıyor musunuz?’ sorusunu da yanıtlayan Ataman ”Alıyorum. Transfer döneminde ciddi takımlarla görüşmelerim oldu. İtalya’nın basketbol ekonomisi aşağıda. İspanya şu an çalışılabilecek bir yer ancak orada da Galatasaray ayarında ya da daha yüksek bütçeli olan bir tek Barcelona ve Real Madrid var. Onlardan da şu ana kadar bir resmi teklif almadım” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:57,