SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Gaziantepspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Eskişehirspor’da teknik direktör Samet Aybaba, mücadeleyi değerlendirdi.

Tecrübeli teknik direktör basın toplantısında şu ifadeleri kullandı;

“Oyunu biz kontrol edelim istiyorduk. Geçen hafta bu işi çok iyi yapmıştık Trabzon maçında. Erken bir gol yedik ölü toptan, o bizim dengemizi biraz sarstı, sonrasında hatalar yaptık. Sonra kontrolü biz elimize geçirdik, özellikle de ikinci yarı penaltıdan sonra çok birebir ataklar yakaladık, ama bunların final paslarını değerlendiremedik. Çok zor iş, oyuncularımı kutluyorum. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hakemlere teşekkür ediyorum. Bizim için çok önemli bir maçtı. Beraberlik hakkımız var diye plan yapıyorduk. Onu da burada kullanmış olduk. Bundan sonraki maçlarımızı kazanarak ligde kalmak istiyoruz. Çok iyi mücadele ettik, çok geriden geldik. İnanılmaz stresli günler yaşadık. Birbirimizle tartıştık, oyuncularımız kavga etti. Seyahatler, kış şartları ve görüyorsunuz bu kadar mücadele veren takıma Allah da yardım ediyor. Hala son kurtarılan penaltı sonrasında eğer Kaan oradaki topu doğru geçirebilseydi son pası buradan çok farklı bir şekilde dönerdik. Gaziantepspor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.”

Aybaba’nın maç sonunda yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar da şöyle;

“Çok zor. Planımızda bu yoktu. Oyuncularımızın çektiği kolay değil. Her yerde stres yaşıyorlar. Penaltı golünden sonra etkili olduk. Karşı takım oyuncularına da Allah yardım etsin. Birkaç tane net pozisyonu vardı. Topu iyi kullansak daha farklı skor olabilirdi. Biz her hafta final oynuyoruz. İnşallah sonunu da iyi tamamlarız.”

Yayınlanma Tarihi:18:15,